Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Raport o koronawirusie. Senator Ryszard Bober zakażony, w kraju ponad pół tysiąca zachorowań

Dodano: 03.08.2020 | 19:09

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: O pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa poinformował dzisiaj senator Ryszard Bober.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

O 575 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce poinformowało w poniedziałkowym (3 sierpnia) raporcie Ministerstwo Zdrowia. 9 z nich dotyczy naszego województwa, a wśród zakażonych jest senator PSL-u.

Portal onet.pl przekazał, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa miał pochodzący z naszego regionu senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Ryszard Bober. – Badanie mam powtórzyć w czwartek – mówi portalowi Ryszard Bober. Jak dodaje, decyzję o przeprowadzeniu testu podjął po informacji o tym, że zakażony jest jego kolega z klubu PSL Jan Filip Libicki. Ale to nie koniec, bo dzisiaj także poinformowano, że zakażenie koronawirusem wykryto u senatora Koalicji Obywatelskiej Artura Dunina, zaś bezpartyjny senator Krzysztof Kwiatkowski przekazał, że jest w kwarantannie, bowiem kontaktował się z Libickim.

W kraju poinformowano o 575 nowych przypadkach zakażenia. Najwięcej z nich – 146 zostało potwierdzonych w województwie śląskim. 98 zakażeń stwierdzono w woj. wielkopolskim, 82 – mazowieckim, 78 – małopolskim, 42 – podkarpackim, 20 – łódzkim i pomorskim, 17 – dolnośląskim, 15 – zachodniopomorskim, 13 – lubelskim i lubuskim, 10 – podlaskim, 9 – kujawsko-pomorskim, 8 – świętokrzyskim, 3 – opolskim i 1 – warmińsko-mazurskim. Resort zdrowia podał także informację o śmierci 1 osoby. Od początku pandemii stwierdzono 47 469 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 1 732 osoby. Walkę z chorobą wygrało 34 881 osób (w ciągu poprzedniej doby wyzdrowiały kolejne 172 osoby). W kwarantannie przebywają 95 794 osoby, kolejne 8 272 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. W szpitalach zajętych jest 1 841 łóżek dedykowanych COVID-19, a pod respiratorami znajduje się 74 chorych. W ciągu minionej doby wykonano nieco ponad 17,7 tys. testów.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Koronawirus nie wyhamował na Kujawach i Pomorzu. W regionie dzisiaj stwierdzono 9 kolejnych przypadków zakażenia. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u 3 osób z Włocławka, 2 z powiatu chełmińskiego oraz 1 z Bydgoszczy i powiatów: brodnickiego, radziejowskiego i świeckiego.

W sumie, w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono 819 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 50 osób, wyzdrowiały 634. W kwarantannie przebywa 2 008 osób, kolejne 60 objętych jest nadzorem sanitarno-epidemiologicznym, a do badań łącznie pobrano 97 490 próbek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments