Bydgoszcz
-4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -4 • L -4
3C
Sr
3C
Czw
4C
Pt
6C
Sob
6C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRaport o koronawirusie. W województwie będą kolejne testy dla pracowników służby zdrowia
11.09.2020 | 13:03

Raport o koronawirusie. W województwie będą kolejne testy dla pracowników służby zdrowia

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy - to w tej placówce przeprowadzone będą analizy laboratoryjne testów na obecność koronawirusa dla pracowników służby zdrowia, które zostaną niebawem przeprowadzone.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek (11 września) o 594 nowych zakażeniach koronawirusem. Na Kujawach i Pomorzu potwierdzono 15 nowych przypadków.

Z raportu, który opublikowało ministerstwo wynika, że najwięcej przypadków zakażenia – 116 wykryto w województwie małopolskim. 78 nowych zakażeń stwierdzono w woj. mazowieckim, 57 – wielkopolskim, 47 – dolnośląskim, 46 – podkarpackim, 45 – śląskim, 39 – pomorskim, 33 – podlaskim, 28 – łódzkim, 26 – lubelskim, 17 – warmińsko-mazurskim, 16 – opolskim, 15 – kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim, 11 – zachodniopomorskim, 5 – lubuskim. Resort poinformował również o śmierci kolejnych 10 osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Od początku pandemii w kraju potwierdzono 73 047 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 2 169 osób, a wyzdrowiało 58 848 (w ciągu minionej doby kolejne 779 osób wyzdrowiało). 86 892 osoby objęto kwarantanną, a kolejne 7 090 – nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. W szpitalach zajętych jest 1 957 łóżek dedykowanych COVID-19, a pod respiratorem znajduje się 82 pacjentów. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że w ciągu ostatnich 24 godzin w kraju wykonano ponad 18,6 tys. testów.

Na Kujawach i Pomorzu potwierdzono 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. – Wśród zakażonych jest 5 osób z Torunia, 3 z Inowrocławia, 2 z powiatu nakielskiego, po 1 z Grudziądza, Włocławka i pow. brodnickiego, toruńskiego i tucholskiego – informują służby urzędu wojewódzkiego. Od początku pandemii, w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono 1 532 przypadki zakażenia. 54 osoby zmarły, a 986 wyzdrowiało. Minionej doby walkę z wirusem w regionie wygrało kolejne 20 osób.

Tymczasem urząd marszałkowski poinformował o rozpoczęciu dedykowanych badań przesiewowych w kierunku COVID-19. – 18 tysiącami testów obejmiemy biały personel szpitali i przychodni funkcjonujących w systemie publicznej służby zdrowia w całym regionie – informuje rzecznik prasowa Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Beata Krzemińska. Testy – genetyczne i immunologiczne – zostaną przeznaczone dla lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych. – Ogólna pula została podzielona na poszczególne powiaty, proporcjonalnie do liczby pracujących w nich medyków – mówi Krzemińska i dodaje: – Przyjmujemy zasadę, że badamy osoby zdrowe. W przypadku zatrudnionych w szpitalach po jednej, wybranej losowo osobie tygodniowo z każdego oddziału, w przypadku przychodni tygodniowo 10 proc. personelu.

Analizy laboratoryjne przeprowadzą na zlecenie urzędu Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy oraz Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy. – Do składania zapotrzebowania na przeprowadzenie testów zapraszamy kierownictwa placówek medycznych – kończy rzecznik urzędu marszałkowskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści