Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 6km/h NE
H 0 • L -2
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZakażenie u ucznia bydgoskiej szkoły. Klasa i nauczyciele na kwarantannie
17.09.2020 | 18:14

Zakażenie u ucznia bydgoskiej szkoły. Klasa i nauczyciele na kwarantannie

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: W czwartek poinformowano o zakażeniu koronawirusem w Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek (17 września) o 837 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. W Bydgoszczy tymczasem wirusem zaraził się jeden z uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych.

Na początek dane z kraju – a z raportu resortu zdrowia wynika, że powyżej stu zakażeń stwierdzono w trzech województwach. Najwięcej – 168 w woj. mazowieckim. Niewiele mniej, bo 134 w pomorskim i 124 w małopolskim. 74 nowe zakażenia stwierdzono w woj. wielkopolskim, 64 – śląskim, 41 – łódzkim, podkarpackim i zachodniopomorskim, 32 – świętokrzyskim, 29 – warmińsko-mazurskim, 25 – dolnośląskim, 23 – podlaskim, 19 – opolskim, 15 – kujawsko-pomorskim, 4 – lubuskim i 3 – lubelskim. Ministerstwo poinformowało również o śmierci kolejnych 16 osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Od początku pandemii potwierdzono 76 571 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 2 253 osoby, a wyzdrowiało 62 725 – w ciągu minionej doby kolejne 615 osób otrzymało negatywne wyniki testów. W kwarantannie przebywa 103 425 osób, a 9 331 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. W szpitalach zajętych jest 1 917 łóżek dedykowanych COVID-19, a pod respiratorem znajduje się 84 pacjentów. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w trakcie ostatnich 24 godzin w kraju wykonano ponad 22,1 tys. testów.

Na Kujawach i Pomorzu poinformowano o 15 nowych zakażeniach koronawirusem. – Wśród osób zakażonych jest 5 osób z powiatu aleksandrowskiego, 2 z pow. brodnickiego, golubsko-dobrzyńskiego, toruńskiego oraz 1 z Bydgoszczy, Włocławka, pow. chełmińskiego i lipnowskiego – opisuje rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól, który jednocześnie podaje, że w ciągu minionej doby w regionie wyzdrowiało kolejne 7 osób.

Od początku pandemii koronawirusa, w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono 1 703 przypadki zakażenia. 57 osób zmarło, a 1 057 wyzdrowiało. W kwarantannie przebywają 3 922 osoby, a 371 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym, zaś do badań pobrano łącznie 153 545 próbek.

Zakażenie w szkole…
W czwartek poinformowano o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych. – Klasa do której uczęszcza wspomniany uczeń przebywa na kwarantannie – przekazuje w komunikacie ratusz, który precyzuje, że kwarantanną objęto również jedenastu nauczycieli. Dyrektor placówki pracuje nad wdrożeniem w szkole nauczania hybrydowego.

…i szpitalu
Jak już informowaliśmy, przyjęcia na wszystkie oddziały wstrzymało Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. – Informujemy, że w placówce są dwa ogniska zakażeń koronawirusem – informuje rzecznik urzędu wojewódzkiego. Jak słyszymy, ogniska są na oddziałach: Diagnostyczno-Obserwacyjnym Gruźlicy i Chorób Płuc oraz na Oddziale Chorób Płuc i Niewydolności Oddychania. – Zakażone są 32 osoby, w 20 osób z personelu i 12 pacjentów – mówi Adrian Mól i dodaje, że kwarantanną objęto 49 osób.

W czwartkowe popołudnie, portal bydgoszcz.tvp.pl poinformował również o dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem wśród dwóch pracowników Opery Nova, a osiem osób objęto kwarantanną.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
1 rok temu

JEDEN uczen sie zarazil bezobjawowa grypa . Zamknijcie wszystkie szkoly

Ewa
Ewa
1 rok temu

Przestańcie oszukiwać ludzi. Wirusy są były i będą. To co robicie prowadzi do zniewiolenia. Jak wirus może być bez objawowy. A skoro twierdzicie ze bez objawowy to nie jest groźny. Przestańcie oszukiwać ludzi.

Ewa
Ewa
1 rok temu

Powiązane treści