Bydgoszcz
2C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 3 • L 1
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
-0C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleRatownicy medyczni chcieli pomóc mężczyźnie leżącemu na ulicy. Zostali zaatakowani
policja kogut
11.08.2020 | 11:13

Ratownicy medyczni chcieli pomóc mężczyźnie leżącemu na ulicy. Zostali zaatakowani

Na zdjęciu: Ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policjantów.

Fot. archiwum

Policjanci z Nakła zatrzymali 50-latka podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej, znieważenie oraz kierowanie gróźb wobec ratowników medycznych. Agresywnemu mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (08.08.20) około 18:00. Dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który ubliża i grozi ratownikom medycznym. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że karetka została wezwana do leżącego na jednej z nakielskich ulic przechodnia. W trakcie udzielania mu pomocy, będący pod widocznym działaniem alkoholu mężczyzna stał się bardzo agresywny. Używając niecenzuralnych słów zaczął znieważać ratowników oraz groził im pobiciem. Dodatkowo, naruszył nietykalność cielesną jednego z ratowników, kopiąc go w nogę. Ponieważ pacjent nie chciał się uspokoić ratownicy poprosili o pomoc policjantów. 50-letni agresor został zatrzymany przez nakielskich funkcjonariuszy.

Następnego dnia (9.08.20), po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy publicznych podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz kierowania w stosunku do ratowników gróźb karalnych. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści