Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 14 • L 12
13C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRatownicy medyczni pomogli interweniującym policjantom – zostali nagrodzeni
nagrodzeni
08.02.2017 | 07:28

Ratownicy medyczni pomogli interweniującym policjantom – zostali nagrodzeni

O dzielnych ratownikach pamiętali wojewoda i komendant miejski policji.

Na zdjęciu: Ratownicy medyczni  Bartosz Jóźwiak i  Łukasz Jankowiak.

Fot. Policja

Gdy próbujący 29 listopada 2016 roku odebrać sobie życie  mężczyzna podczas interwencji policji stał się agresorem i strzelił do policjanta z broni gazowej – nieocenioną rolę podczas całego zdarzenia odegrali przybyli na miejsce ratownicy medyczni  Bartosz Jóźwiak i  Łukasz Jankowiak z zespołu ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Sławomir Kosiński wraz z Wojewodą Kujawsko- Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem podziękowali ratownikom medycznym za pomoc udzieloną rannemu policjantowi na miejscu interwencji oraz pomoc w obezwładnieniu i zatrzymaniu napastnika. Podziękowania skierowali również na ręce Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Krzysztofa Tadrzaka, podkreślając profesjonalizm i odwagę jego pracowników.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 29 listopada 2016 roku około godziny 15:30 w jednym z mieszkań przy ulicy Koszarowej w Bydgoszczy. Tam zostali skierowani policjanci z bydgoskiego Błonia do zgłoszenia dotyczącego próby samobójczej.  W mieszkaniu, podczas interwencji, 45-latek strzelił z broni gazowej w kierunku policjanta. Natomiast drugi funkcjonariusz, widząc tę sytuację, użył broni służbowej i strzelił w kierunku mężczyzny raniąc go w nogę. Mężczyzna po chwili był już obezwładniony. Pomogli w tym przybyli na miejsce ratownicy medyczni. Agresor i obaj policjanci zostali przewiezieni do szpitala. W tej sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo w kierunku czynnej napaści na funkcjonariusza oraz nielegalnego posiadania broni.


Powiązane treści