Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRatusz organizuje spotkanie. Temat – budżet obywatelski
10.02.2019 | 09:27

Ratusz organizuje spotkanie. Temat – budżet obywatelski

Na zdjęciu: Z środków BBO wykonano m.in. tablicę dla niewidomych na Wyspie Młyńskiej.

Fot. ST/archiwum

W nadchodzącym tygodniu miasto organizuje spotkanie w sprawie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest ono częścią trwających konsultacji społecznych w sprawie tego programu.

Tradycyjnie wraz z początkiem roku miasto organizuje konsultacje społeczne w sprawie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Urzędnicy czekają na opinie, które mają pomoc w rozwoju tego rozwiązania. Ruszyły one 10 stycznia – urząd wykorzystuje podczas nich takie narzędzia, jak dialog z autorami zgłoszonych projektów, spotkanie z przedstawicielami rad osiedli oraz ankieta dla mieszkańców.


WYNIKI BYDGOSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2018


 

Ponadto, we wtorek 12 lutego odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Jak informuje urząd miasta, będzie ono okazją do zgłaszania swoich propozycji, uwag i sugestii do programu. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. Zainteresowani udziałem w spotkaniu proszeni są o zgłoszenie mailowo: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl  albo telefonicznie – pod nr 52 585 89 26.

W trakcie konsultacji miasto chce również poznać opinie na temat tego, jakie zadania mają być realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w wydzielonej części skierowanej bezpośrednio do seniorów, jak również do młodzieży. Urzędnicy od kilku miesięcy pracują bowiem nad opracowaniem części programu dla tych dwóch grup społecznych.

Wypełnioną ankietę można wrzucić do urny w Urzędzie Miasta Bydgoszczy lub wypełnić ankietę przez Internet za pomocą aplikacji na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo. Konsultacje trwają do 20 lutego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści