Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 8 • L 7
15C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
13C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRatusz organizuje spotkanie w Zielonych Arkadach. Temat – segregacja śmieci
04.02.2019 | 12:26

Ratusz organizuje spotkanie w Zielonych Arkadach. Temat – segregacja śmieci

Na zdjęciu: W 2020 roku wejdą w życie zmiany przepisów dotyczących segreacji odpadów.

Fot. archiwum

W ramach trwających konsultacji społecznych dotyczących segregacji odpadów we wtorek, 5 lutego w Zielonych Arkadach odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców.

Od 1 styczna 2020 roku, w związku z wejściem w życie rozporządzenia ministra środowiska, na terenie Bydgoszczy wdrożony zostanie jednolity dla całego kraju nowy system selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Obecnie odpady są segregowane do czterech pojemników, które dzielą się na: żółte (papier, metale i tworzywa sztuczne), zielone (szkło), czarne lub szare (odpady resztkowe) i brązowe (w sezonie wiosenno-letnim na odpady zielone). Nowe zasady selektywnego zbierania odpadów sprawią, że posesje oraz wiaty śmietnikowe zostaną wyposażone dodatkowo w pojemniki lub worki koloru niebieskiego, gdzie trafiać będą odpady z papieru, natomiast do pojemników koloru brązowego, opróżnianych odtąd przez cały rok, będziemy mogli wyrzucić bioodpady – w tym również odpady kuchenne, poza mięsem.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe zasady segregacji odpadów. Trwają konsultacje społeczne


Urząd miasta od 21 stycznia prowadzi konsultacje społeczne w sprawie zmian dotyczących segregacji odpadów. W ankiecie konsultacyjnej mieszkańcy mogą odpowiedzieć na pytania dotyczące kosztów wywozu śmieci i częstotliwości opróżniania pojemników – w tym odbioru odpadów wielkogabarytowych. Poza ankietą, którą można wypełnić na stronie www.bydgoszcz.pl/odpady jutro (5 lutego) ratusz organizuje spotkanie w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Centrum Handlowym Zielone Arkady (ulica Wojska Polskiego). Podczas niego uczestnicy mają uzyskać niezbędne informacje dotyczące zmian w zbieraniu odpadów, a także będą mogli wypełnić ankietę konsultacyjną. Spotkanie potrwa od godziny 16:00 do godziny 18:00.

Szczegółowe informacje o zmianach można znaleźć na stronie internetowej www.bydgoskiekonsultacje.pl. Konsultacje społeczne potrwają do niedzieli, 10 lutego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści