Bydgoszcz
-8C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H -8 • L -8
-11C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRatusz wybrał nowego operatora roweru miejskiego
rower_miejski_BRA_SG
06.11.2017 | 13:36

Ratusz wybrał nowego operatora roweru miejskiego

Rozstrzygnięto przetarg na obsługę systemu BRA w latach 2018-2020

Na zdjęciu: W ramach nowej umowy w Bydgoszczy przybędzie 16 stacji roweru miejskiego

Fot. Stanisław Gazda

Warszawskie konsorcjum firm Kabit i Megasonic wygrało przetarg na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w okresie od 2018 do 2020 roku.

Funkcjonujący od trzech lat system roweru miejskiego cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców grodu nad Brdą. Od przyszłego roku będzie miał on nowego operatora – zostało nim konsorcjum dwóch warszawskich firm, którego oferta opiewa na 5,583 mln zł.

Kabit i Megasonic nie mają doświadczenia w branży rowerowej. W walce o trzyletni kontrakt na obsługę systemu firmy przedstawiły lepszą ofertę od dotychczasowego operatora – BikeU, a także od firm WiM System z Rzeszowa oraz NextBike Polska. Czynnikami, które zadecydowały o wyborze najkorzystniejszej oferty były: zadeklarowana cena rozbudowy i obsługi systemu (60%), zadeklarowany czas reakcji na usuwanie zgłaszanych przez użytkowników usterek (20%) oraz wyposażenie rowerów w wał napędowy (20%).

Najważniejszym zadaniem firm Kabit i Megasonic będzie uruchomienie 16 nowych stacji – w tym 12 w Fordonie. System BRA zyska też 550 nowych jednośladów.  Rozstrzygnięty dzisiaj przetarg zakłada możliwość kolejnego rozszerzenia systemu – Urząd Miasta zamierza w najbliższych latach ulokować stacje m. in. na Czyżkówku i Osowej Górze.


Powiązane treści