Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRatusz zleca remont kolejnej placówki oświatowej w Łęgnowie. Rozpisano przetarg
27.07.2021 | 13:03

Ratusz zleca remont kolejnej placówki oświatowej w Łęgnowie. Rozpisano przetarg

Na zdjęciu: Ratusz poinformował o ogłoszeniu przetargu na wykonanie prac remontowych w przedszkolu przy ul. Żółwińskiej w Łęgnowie. Prace - jak słyszymy na Jezuickiej - mają potrwać niemal rok.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszcz / wizualizacja

Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie prac remontowych w przedszkolu przy ul. Żółwińskiej w Łęgnowie. – To kolejna inwestycja realizowana w oparciu o Bydgoski Program Termomodernizacji – Ekoszkoła i Ekoprzedszkole – informują urzędnicy.

To też kolejny remont edukacyjnej placówki w Łęgnowie. Raptem kilka dni temu, miasto poinformowało o ogłoszeniu przetargu na remont w Zespole Szkół nr 18 przy ul. Hutniczej 89. Teraz przyszedł czas na przedszkole nr 4 przy ul. Żółwińskiej 1. Budynek przedszkola jest jednokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, a cała powierzchnia placówki to niespełna 900 metrów kwadratowych.

Jak informuje miasto, prace remontowe związane będą z gruntowną termomodernizacją placówki, jak i przebudową samego budynku oraz infrastruktury. – Obiekt będzie dostosowany do obowiązujących przepisów z zakresu efektywności energetycznej oraz bezpieczeństwa pożarowego. Zależy nam również na likwidacji barier architektonicznych i poprawie estetyki – mówią miejscy urzędnicy.

W ramach robót, ocieplone zostaną ściany i stropodach, wymienione zostaną okna, drzwi i parapety, przeprowadzona zostanie także obróbka blacharska, a także wykonana będzie nowa izolacja przeciwwilgociowa. –  Wymienione zostaną instalacje elektryczne, zimnej i ciepłej wody, sanitarna, wentylacyjna, elektryczna. Ważnym elementem zadania jest budowa nowego podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowych chodników wokół obiektu. Wyremontowana zostanie również część pomieszczeń. Na elewacji pojawi się imitacja deski. Stolarka okienna będzie utrzymana w szarej kolorystyce – wylicza ratusz.

Urzędnicy poinformowali o rozpisaniu przetargu, który wyłoni wykonawcę robót, a te – jak wynika z zapowiedzi miasta – mają w placówce w Łęgnowie potrwać niemal dwanaście miesięcy. – Zależy nam na solidnym wykonaniu, dlatego w czasie postępowania oprócz ceny wysoko oceniane będą oferty zakładające wydłużenie gwarancji do siedmiu lat – słyszymy na Jezuickiej.

Oprócz prac w Łęgnowie, jeszcze w tym roku miasto ma zlecić prace budowlane w czterech innych placówkach oświatowych. Chodzi o przedszkola nr 19 (Grunwaldzka 13), przy SP 34 na Opławcu, nr 16 (Bukowa 3) i nr 22 (Piwnika-Ponurego 3).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści