Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRatusz zleca wielkie badania seniorów. Chce poznać ich potrzeby
bydgoskie centrum seniora
26.03.2021 | 09:57

Ratusz zleca wielkie badania seniorów. Chce poznać ich potrzeby

Na zdjęciu: Ustalenia diagnozy pozwolą precyzyjnie określić krótko i długofalowe cele w kształtowaniu miejskiej polityki senioralnej.

Fot. Pasja1000/Pixabay

Urząd miasta zamierza przeprowadzić diagnozę potrzeb i potencjału seniorów mieszkających w Bydgoszczy. Hasłem przewodnim badania będzie „Seniorze, jak umilić Tobie życie?”. Jak podkreśla ratusz, w obecnej sytuacji to niezwykle ważne pytanie. Przeprowadzenie diagnozy zostanie zlecone wybranemu w konkursie zespołowi badawczemu, złożonego z profesjonalnych analityków społecznych. 

Jak przekazuje biuro prasowe bydgoskiego magistratu, diagnoza potrzeb seniorów ma umożliwić powstanie odpowiedniego planu działania, który spełni potrzeby społeczne. – W ramach diagnozy wypowiedzieć będzie się mógł każdy chętny bydgoski senior 60+. Ankieterzy zadbają dodatkowo, aby w opracowaniu uwzględnić głosy mieszkańców wszystkich osiedli – zaznacza ratusz.

Przeprowadzeniem badania zajmie się profesjonalny zespół analityków społecznych. Jego zadanie polegać będzie na opracowaniu metodyki, przeprowadzeniu badań i przygotowaniu diagnozy. – Jej ustalenia pozwolą precyzyjnie określić krótko i długofalowe cele w kształtowaniu miejskiej polityki senioralnej, tak, aby odpowiadała faktycznym potrzebom mieszkańców. Wnioski z ankiet stanowić będą także wytyczne dla wyborów działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe, a wspieranych finansowo przez miasto – informuje urząd.

Badanie przeprowadzane jest również w związku z trwającymi pracami inwestycyjnymi przy tworzeniu Bydgoskiego Centrum Seniora przy ul. Dworcowej 3, gdzie na blisko 250 metrach kwadratowych organizowane będę liczne wydarzenia, spotkania, szkolenia i wielopokoleniowe zabawy. W opracowaniu programu pracy Centrum pomogą zarówno wyniki diagnozy, jak i konsultacje społeczne.

Ratusz ogłosił konkurs, w którym wyłoni autorów diagnozy. Urzędnicy czekają na oferty do 14 kwietnia, ale już teraz zachęcają seniorów do udziału w badaniu. – O szczegółach będziemy informować. Ostrzegamy jednak przed oszustami. W prowadzonej ankiecie nikt nie będzie pytał Państwa o żadne wrażliwe dane: takie jak dokładny adres zamieszkania, data urodzenia czy PESEL. Pamiętajmy, że są to informację, których nigdy nie powinniśmy podawać osobom, których wiarygodności nie możemy potwierdzić – dodają przedstawiciele ratusza.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści