Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRaul Chojnacki po Regions’ Cup: Ostatni rok dał mi bardzo dużo
raul chojnacki chemik bydgoszcz
25.02.2020 | 09:31

Raul Chojnacki po Regions’ Cup: Ostatni rok dał mi bardzo dużo

Na zdjęciu: Raul Chojnacki z Chemika był jednym z podstawowych zawodników reprezentacji województwa na Regions' Cup.

W miniony weekend reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego zdobyła mistrzostwo Polski amatorów. Wśród zawodników tworzących kadrę znalazł się piłkarz Chemika Moderatora Bydgoszcz Raul Chojnacki.

W kadrze Kujawsko-Pomorskie Związku Piłki Nożnej znaleźli się piłkarze z kilkunastu klubów województwa. Niemal wszyscy na co dzień występują w IV lidze, a jedynie Bartosz Czerwiński gra w V-ligowej obecnie Wdzie Świecie, jednak w ostatnich latach grał ze swoim klubem dwa poziomy wyżej. Dlatego jednym z kluczowych aspektów rywalizacji było jak najszybsze zgranie zespołu. – To rzeczywiście była niecodzienna sytuacja. Ale mimo faktu, że w większości nie graliśmy razem za dużo w jednej drużynie, to udało nam się stworzyć zgrany kolektyw, w którym każdy walczył za każdego i dawał z siebie wszystko – mówi Raul Chojnacki.

W trakcie przygotowań do turnieju reprezentacja KPZPN rozegrała sparing z Chemikiem Bydgoszcz. W ten sposób Chojnacki wystąpił przeciwko swoim kolegom z drużyny. – Na pewno było to niecodzienne doświadczenia. Trzeba było stanąć naprzeciwko kolegów z drużyny, z którymi na co dzień się trenuje – mówi piłkarz.

KPZPN rozpoczął turniej od remisu z Dolnośląskim ZPN. Po zakończeniu meczu rozgrywano karne. Łącznie piłkarze obu drużyn wykonali aż trzydzieści jedenastek, a wynik końcowy brzmiał 13:12 dla przyjezdnych. Chojnacki przyznaje, że nigdy nie zdarzyła mu się tak długa seria karnych. – To się chyba szybko nie powtórzy – dodaje.

Po stracie punktów pierwszego dnia turnieju reprezentacja województwa przystąpiła niebywale zmotywowana do spotkania z Mazowieckim ZPN. Już w 1. minucie Patryk Perliński dał prowadzenie podopiecznym Piotra Gruszki. W następnych minutach szybko padały kolejne bramki. – Byliśmy bardzo zmobilizowani i chcieliśmy jak najszybciej strzelić bramkę. Jednak gdy po piętnastu minutach prowadziliśmy 4:0, to wydaje mi się, że większość z nas przecierała oczy ze zdumienia – opowiada Chojnacki. Do przerwy KPZPN prowadził 7:0, zaś na koniec spotkania – 9:0.

Teraz młody obrońca będzie mógł w pełni skupić się na przygotowaniach do rundy wiosennej. Jak dotąd chemicy rozegrali dziewięć sparingów, wygrywając sześć z nich. – Myślę, że wyniki można traktować pozytywnie. Dobrze przepracowaliśmy ten okres i nasza praca powinna procentować podczas ligowych rozgrywek – ocenia 19-latek, który w rundzie jesiennej opuścił kilka meczów IV ligi z powodu kontuzji. Obecnie z jego zdrowiem wszystko już w porządku.

Chojnacki zadebiutował w dorosłej drużynie Chemika niespełna dwa lata temu, na koniec sezonu 2017/2018. Od dwunastu miesięcy jest jej podstawowym zawodnikiem. – Ten rok dał mi bardzo dużo. Zdecydowanie inaczej patrzę na piłkę teraz niż kiedy dopiero zaczynałem występować w pierwszej drużynie – kończy defensor.