Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

„Razem z profilaktyką po zdrowie” – dzisiaj na Szwederowie

Dodano: 04.12.2016 | 10:34

To piewsza z akcji profilaktycznych i prozdrowotnych w naszym mieście.

Na zdjęciu: Szwederowo.

Fot. archiwum

W Bydgoszczy rusza cykl imprez biegowych pod hasłem „Razem z profilaktyką po zdrowie”.  Co miesiąc na jednym z bydgoskich osiedli odbywać się będzie międzypokoleniowy bieg. Pierwszy zaplanowano na niedzielę 4 grudnia na Szwederowie.

Celem imprezy jest popularyzacja zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, ale też budowanie więzi międzypokoleniowych i lokalnych.

I edycja „Razem z profilaktyką po zdrowie” odbędzie się 4 grudnia jako „Mikołajkowy Bieg Rodzinny” w Dolinie Pięciu Stawów na Osiedlu Szwederowo. Zbiórkę uczestników zaplanowano na godz. 10.30. O godz. 11 rozpocznie się bieg, który poprowadzi bydgoski ultramaratończyk Andrzej Urbaniak. Trasy biegu będą dostosowane zarówno dla początkujących biegaczy, jak i dla tych bardziej wprawionych. Podczas imprezy zaplanowano także niespodzianki i atrakcje dla dzieci. Na zakończenie biegu każdy uczestnik otrzyma dyplom.

Organizatorem cyklu jest Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”.

Cykliczna impreza profilaktyczna „Razem z profilaktyką po zdrowie” realizowana jest we współpracy z Radami Osiedli, Policją, Strażą Miejską, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Zespołem Domów Pomocy Społecznej, Bydgoskim Zespołem Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych oraz Stowarzyszeniem „Razem dla Fordonu”.