Bydgoszcz
13C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 13 • L 13
18C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
17C
Sob
20C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRehabilitacja w Azji. Tomasz Gollob wyleci na leczenie za granicę
Tomasz Gollob_SG (2)
17.01.2018 | 18:29

Rehabilitacja w Azji. Tomasz Gollob wyleci na leczenie za granicę

Wyjazd 46-letniego Golloba ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

Na zdjęciu: Tomasz Gollob będzie leczony w klinice w Nanning.

Fot. Stanisław Gazda

Po zakończeniu okresu leczenia w 10 szpitalu wojskowym w Bydgoszczy, Tomasz Gollob będzie kontynuował swoje leczenie poza granicami kraju.

46-letni Gollob najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu wyleci do Chin, gdzie będzie kontynuował rehabilitację w Nanning.

Jak informuje Przegląd Sportowy, strona chińska ma także opłacić koszty przelotu i leczenia byłego żużlowego mistrza świata z 2010 roku. Według gazety, menedżerowie zawodnika wysłali chińskim specjalistom szczegółową dokumentację leczenia Golloba i oczekiwali na odpowiedź, czy jest sens, by wylot do Azji miał sens.

Przypomnijmy, że Gollob uległ w kwietniu ubiegłego roku poważnemu wypadkowi na torze motocrossowym w Chełmnie. Od czasu wypadku przez blisko osiem miesięcy, były żużlowiec bydgoskiej Polonii przebywał w bydgoskim szpitalu wojskowym, gdzie przeszedł leczenie i rehabilitację. W grudniu został wypisany, ale sam zawodnik przyznawał, że to dopiero początek jego walki o powrót do pełni sił. – Pewien etap: pobyt w szpitalu się zakończył. Teraz rozpoczyna się nowy etap poza szpitalem – mówił 46-letni sportowiec.

Teraz Gollob będzie leczony przez specjalistów w Chinach, tam lekarze mają go leczyć akupunkturą. Nie jest jeszcze wiadomo, jak długo potrwa etap leczenia w tamtejszej klinice.


Powiązane treści