Bydgoszcz
12C
Opady
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 12 • L 12
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
15C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRekordowa liczba pasażerów odprawiona przez bydgoskie lotnisko
Port Lotniczy Bydgoszcz
03.10.2018 | 17:40

Rekordowa liczba pasażerów odprawiona przez bydgoskie lotnisko

Port Lotniczy wzbogaci się niebawem o nowe połączenia.

Na zdjęciu: Przez bydgoskie lotnisko przewinęło się już trzy miliony pasażerów. W środę odbył się event z okazji przewiezienia trzymilionowego pasażera.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trzy miliony pasażerów od początku operowania przewiozła do i z Portu Lotniczego Bydgoszcz linia Ryanair.

Trzymilionowym pasażerem, który w środę odleciał z portu w Bydgoszczy była pani Ilona. – To nasze wyjątkowe święto – przyznała Olga Pawlonka, dyrektor do spraw sprzedaży i marketingu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i na Bałkany. Pasażerka otrzymała od portu lotniczego voucher do wykorzystania dla dwóch osób na kurs na trasie Bydgoszcz – Londyn – Bydgoszcz oraz gadżety.

Ryanair w tym roku ma obsłużyć w Porcie Lotniczym Bydgoszcz około trzystu tysięcy pasażerów. – Coraz silniejsza pozycja Ryanair w naszym porcie, ogłaszane nowe kierunki, jak i pro-pasażerskie programy to dla nas dowód na zaufanie przewoźnika do lotniska, jak i na dostrzeganie rosnącego potencjału regionu kujawsko-pomorskiego – mówi prezes lotniska. Tomasz Moraczewski zapowiada, że w letnim rozkładzie lotów 2019 pojawi się kierunek, który przez pasażerów był szczególnie oczekiwany. To połączenie z Glasgow – Prestwick, które ma zacząć obowiązywać od początku kwietnia, a siatka połączeń za kilka tygodni wzbogaci się o destynację ukraińską.


Powiązane treści