Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 0 • L -2
1C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
-4C
Sr
-6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaRekordowa trasa Over The Under coraz bliżej. Kto pomógł muzykom?
08.08.2017 | 10:13

Rekordowa trasa Over The Under coraz bliżej. Kto pomógł muzykom?

Bydgoski zespół chce pobić rekord Guinnessa.

Na zdjęciu: Over The Under ruszy w trasę 1 września.

Fot. mat. prasowe

Bydgoski zespół Over The Under już wkrótce ruszy w trasę i w ciągu stu dni zagra sto koncertów. Śmiałego planu nie udałoby się zorganizować, gdyby nie wsparcie sponsorów.

Trasa rozpocznie się 1 września w Bydgoszczy i w tym samym mieście– ale już 9 grudnia – zakończy się. W tym czasie Over The Under codziennie będzie grać koncerty w innym miejscu – m.in. w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Pradze, Libercu, Hamburgu, Hadze, Londynie, Lipsku i Berlinie. Jeśli uda się zrealizować założenia trasy, bydgoszczanie pobiją rekord Guinnessa w największej liczbie koncertów zagranych dzień po dniu. Obecnie rekord wynosi 65.

Czytaj także: 100 koncertów w 100 dni. Taki jest plan bydgoskiego zespołu Over The Under.

Koszt trasy to co najmniej kilka tysięcy złotych. Pozyskanie środków na wyjazd nie byłoby możliwe bez sponsorów. Akcję wsparł m.in. Istanbul Doner Kebap, czyli pierwszy w Polsce oficjalny producent mięsa Doner Kebap oferujący produkcję oraz sprzedaż mięsa na rynek Polski i krajów Unii Europejskiej do klientów detalicznych i hurtowych.

Kolejni darczyńcy to Cex, czyli sklepy skupujące, sprzedające i wymieniające produkty z branży technologicznej i rozrywkowej jak telefony komórkowe, gry, DVD i Blu-Ray, komputery, monitory i płyty CD, a także Goody Cycles –  marka oryginalnych, niepowtarzalnych rowerów customowych tworzonych w Polsce.

Muzyków wsparły także sklep ze sprzętem audiowizualnym Audio-Connect z ul. Marcinkowskiego, Music House z ul. Kcyńskiej, Materace.Sklep.pl z ul. Focha, Projekt Lubuskie Dobrze rockuje, Niezależny Front Rockowy Rock Rebelia, GIG Polska, Rogate Granie, GOORNY Music and Lights, Art Stage Promotion, Stowarzyszenie Kultury Alternatywnej Fala, AmroMet, AntyRadio.pl, klub Cytat a Syrenka i Sulęciński Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad trasą objął Prezydent Miasta Bydgoszczy, a patronem medialnym jest MetropoliaBydgoska.pl.

Informacje na temat zespołu można znaleźć na stronie facebookowej Over The Under.


Powiązane treści