Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h SSW
H 6 • L 3
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoRekordowa zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy. Licytacje trwają do dzisiaj!
12-01-2020_ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Bydgoszcz - 28 Finał - SF (11)
23.01.2020 | 08:37

Rekordowa zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy. Licytacje trwają do dzisiaj!

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę, 12 stycznia.

Na zdjęciu: Bydgoszczanie hojnie wsparli w 28 finale Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Co prawda, oficjalna informacja odnośnie tego ile pieniędzy udało się zebrać podczas 28 finału, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podać ma początku marca, to już teraz wiadomo, że tegoroczny finał był rekordowy w Bydgoszczy.

775 tys. 451, 36 złotych – tyle pieniędzy zebrano podczas 28 finału WOŚP w Bydgoszczy. To rekord zbiórek podczas bydgoskiego finału. Pieniądze do puszek na terenie miasta zbierało ponad 700 wolontariuszy. Wśród nich był prezydent Bydgoszczy, do puszki którego wrzucono 2 780 zł.


SPRAWDŹ: Wszystkie informacje o 28 finale WOŚP w Bydgoszczy


Ostateczna kwota zebrana na rzecz orkiestry z bydgoskich aukcji ma być znana jeszcze dzisiaj, bo to właśnie do czwartku trwają licytacje. Sztab informuje, że największą kwotę – ponad 15 tys. zł zapłaci zwycięzca licytacji za lunch z Radosławem Sikorskim i możliwość zwiedzania Parlamentu Europejskiego. Za 1050 zł wylicytowany został przekazany przez prezydenta Rafała Bruskiego voucher na rodzinny rejs „Słonecznikiem” po Brdzie w swoim towarzystwie, a 810 zł to kwota uzbierana na licytacji za kolację z przewodniczącą bydgoskiej Rady Miasta Moniką Matowską-Gulczyńską.

Wśród trwających licytacji jest m.in. możliwość spotkania z Otylią Jędrzejczak i zwiedzanie budowy basenu Nowej Astorii przy Królowej Jadwigi, czy wejście na backstage przy okazji koncertu na powitanie lata Otwieracz w Myślęcinku, gdzie gwiazdami będą Beata Kozidrak i zwyciężczyni młodzieżowej Eurowizji Viki Gabor.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści