Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaRekordowy finał WOŚP w Bydgoszczy. A licytacje jeszcze trwają!
12-01-2020_ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Bydgoszcz - 28 Finał - SF (3)
13.01.2020 | 14:10

Rekordowy finał WOŚP w Bydgoszczy. A licytacje jeszcze trwają!

Na zdjęciu: Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy odbył się na Starym Rynku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy już teraz zebrała rekordową sumę pieniędzy, a liczenie datków jeszcze trwa. Wciąż można wziąć udział w aukcjach, w których – jak co roku – zaproponowano szereg atrakcji.

700 tys zł – taką granicę już teraz przekroczył regionalny sztab WOŚP. To najwyższa kwota zebrana podczas finału, a na pewno będzie jeszcze większa. Ostateczne kwoty zebranych pieniędzy zostaną podane za kilka dni, bowiem trwa jeszcze weryfikacja środków z “wirtualnych puszek”. Nie zakończyły się jeszcze również aukcje charytatywne w internecie. Nadal można licytować między innymi rodzinny rejs Słonecznikiem po Brdzie w towarzystwie prezydenta Bruskiego. On sam był jednym z 700 wolontariuszy kwestujących na ulicach. Do jego puszki darczyńcy wrzucili 2 780 zł.

Wśród dostępnych atrakcji jest również wejście na backstage podczas Otwieracza w Myślęcinku, podczas którego wystąpią Beata Kozidrak i Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019. Poza tym można też wylicytować kolację z Moniką Matowską – Gulczyńską, przewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy lub lunch i wspólne zwiedzanie Parlamentu Europejskiego z Radosławem Sikorskim. Fani sportu mogą powalczyć o koszulkę Tomasza Golloba, pakiet startowy Enea Bydgoszcz Triathlon czy zwiedzenie budowanego basenu Astoria z Otylią Jędrzejczak. Wszystkie aukcje znajdują się w serwisie Allegro.

W niedzielę pieniądze zbierane były także podczas akcji „Wiosłowanie dla WOŚP”. Przez dziesięć godzin w całej Polsce każda osoba mogła wiosłować na ergometrach po pięćset metrów. Bydgoszcz z 163 km na koncie zajęła drugie miejsce w kraju (wiosłowało 326 osób).

Na Starym Rynku tradycyjnie odbył się koncert. Gwiazdą imprezy był raper Kali. Na płycie znajdowały się także motocykle i pojazdy zabytkowe, w tym polonez, który był oblepiany serduszkami WOŚP.

Zdjęcia z 28. Finału WOŚP w Bydgoszczy zobaczysz TUTAJ

WOŚP poinformowała, że w całym kraju zebrano już 115 milionów złotych. Hasłem tegorocznego finału było “Wiatr w żagle”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dziecięcą medycynę zabiegową.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści