Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rekordzista! Miał przebieg cofnięty o prawie pół miliona kilometrów!

Dodano: 10.01.2020 | 11:16

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali dwa pojazdy, które miały cofnięty przebieg.

Fot. Maciej Rejment/archiwum

Podczas czwartkowej służby policjanci z nakielskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, których pojazdy miały zaniżony przebieg. W jednym z przypadków różnica wyniosła prawie 480 tysięcy kilometrów!

Dzięki nowelizacji przepisów ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu przez diagnostów wykonujących na przestrzeni ostatnich lat przeglądy na stacjach diagnostycznych. Jeśli na podstawie tego porównania mundurowi nabiorą podejrzeń, że mogło dojść do przestępstwa, sprawa wyjaśniana będzie przez kryminalnych w postępowaniu sprawdzającym.

Podczas czwartkowej służby policjanci z nakielskiej drogówki ujawnili dwa przypadki cofnięcia drogomierzy. – Opel astra skontrolowany w Dębowie na liczniku miał mniej o prawie 50 tysięcy kilometrów. Niechlubnym rekordzistą zdecydowanie było jednak Iveco, które policjanci skontrolowali w Gorzeniu. W tym przypadku rozbieżność między stanem licznika podczas policyjnej kontroli, a danymi wpisanymi przez diagnostę wynosiła prawie 480 tysięcy kilometrów – mówi podkom. Justyna Andrzejewska

Teraz skręconymi licznikami zajmą się kryminalni, którzy ustalać będą okoliczności, w jakich powstały rozbieżności w odczytach.

0 0 votes
Article Rating
Rekordzista! Miał przebieg cofnięty o prawie pół miliona kilometrów!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments