Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h NNE
H 16 • L 12
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
13C
Nd
21C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaRekrutacja na UTP. Ilu studentów przyjmie uczelnia?
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
17.08.2016 | 11:07

Rekrutacja na UTP. Ilu studentów przyjmie uczelnia?

Uczelnia wciąż czeka na nowych kandydatów.

Na zdjęciu: Budynek UTP znajdujący się na kampusie uczelni

Fot. Pit1233 / wiki

Osoby, które pragną dołączyć do grona studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy nie powinny już dłużej zwlekać. Do 31 sierpnia trwa rekrutacja uzupełniająca na studia I stopnia. Ile osób już przyjęto?

W planach uczelni jest przyjęcie ponad 2 tys. osób. Liczba miejsc limitowych wynosi dokładnie 2720. Chęć dołączenie do grona studentów wyraziło 1974 kandydatów, którzy zarejestrowali się w systemie IRK. Niemal wszyscy z nich zostali przyjęci, lecz w odpowiednim terminie komplet dokumentów złożyły zaledwie 1242 osoby. Pozostałe miejsca mogą zostać zapełnione w trwającej właśnie rekrutacji uzupełniającej. Studentów brakuje na kierunkach takich jak między innymi energetyka, rolnictwo, transport, nanobioinżynieria. Dokładna lista kierunków, na które wciąż można składać dokumenty, znajduje się na oficjalnej stronie internetowej UTP.

Wśród kierunków dostępnych na UTP największym zainteresowaniem cieszy się informatyka stosowana. W gronie najpopularniejszych kierunków znajdują się również: zoofizjoterapia, architektura wnętrz i budownictwo. Całkiem dobrze wypadła rekrutacja na nowym kierunku finanse i rachunkowość, który wybrało 157 osób, a 106 spośród nich już złożyło wszystkie niezbędne dokumenty.

Tegoroczna rekrutacja na UTP ma ostatecznie zakończyć się we wrześniu. Do 19 września trwa rejestracja internetowa oraz składanie dokumentów na studia II stopnia


Powiązane treści