Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rektorzy polskich uniwersytetów pojawią się na UKW

Dodano: 06.06.2016 | 18:00

Towarzyszyć im będą rektorzy-elekci.

Na zdjęciu: Campus Główny UKW znajduje się przy ul. Chodkiewicza 30.

Fot. Stanisław Gazda

W dniach 9-11 czerwca na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się XII plenarne posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Spotkanie autonomicznego zgromadzenia rektorów potrwa 3 dni.

W tym czasie na UKW przyjadą przedstawiciele uczelni zlokalizowanych w całej Polsce. Będą to rektorzy mijającej kadencji oraz rektorzy-elekci.Wspólnie omówią m.in. kwestię związane z działalnością i organizacją Festiwali Nauki w Polsce, podsumują prace Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji w kadencji 2012-2016 oraz ocenia prace Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej w kadencji 2012-2016. Ponadto podczas obrad odbędą się również wybory Przewodniczącego KRUP na kadencję 2016-2020, wybory Zastępców Przewodniczącego KRUP na kadencję 2016-2020, powołanie Sekretarza KRUP na kadencję 2016-2020.

Posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich w Bydgoszczy to wyjątkowe wydarzenie dla władz i pracowników UKW. Na samym początku obrad, po uroczystym otwarciu i powitaniu gości, nastąpi prezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Podsumowane zostaną również prace Uniwersyteckiej Komisji Nauki oraz Uniwersyteckiej Komisji Finansowej w kadencji 2012-2016.

Konferencje Rektorów Uniwersytetów Polskich odbywają się po to, by polskie uczelnie zacieśniały współpracę między sobą i mogły wspólnie sprostać wyzwaniom współczesności i przyszłości. KRUP przygotowuje i prezentuje opinie i stanowiska w sprawach kluczowych dla rozwoju polskiej nauki, szkolnictwa wyższego, kultury i oświaty, a podczas podejmowanych działań współpracuje z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich.