Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaRelacje w rodzinie – dowiedz się, jak powinny wyglądać
04.12.2015 | 14:06

Relacje w rodzinie – dowiedz się, jak powinny wyglądać

Przyjdź na III Uniwersytecki Dzień Profilaktyki.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot.

Jak radzić sobie z problemami w rodzinie? Co zrobić, by przezwyciężyć kryzys? Dlaczego warto przebaczać? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskasz podczas III Uniwersyteckiego Dnia Profilaktyki odbywającego się 10 grudnia w Auli Atrium budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 9:00 i potrwa do godz. 14:00. W tym czasie odbędą się 4 spotkania z osobami, które posiadają nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim doświadczenie w relacjach z drugim człowiekiem. Wśród zaproszonych gości jest mgr Agnieszka Kobus opowiadająca o dialogu motywacyjnym umożliwiającym skuteczne współpracowanie w rodzinie. Mgr Karolina Nowak przedstawi sposób relacji rodzinnych w sytuacji okołorozwodowej, a mgr Katarzyna Kałamajska-Liszcz poruszy wątek dziecka porzuconego w rodzinie adopcyjnej. Na spotkaniu pojawi się także ksiądź, który jeździ po Bydgoszczy rowerem, przez co jest porównywany do bohatera popularnego serialu. Ks. Dariusz Okoński, kapłan z Bazyliki św. Wincentego o Paulo w Bydgoszczy, opowie o poczuciu krzywdy i przebaczenia.

Ideą akcji jest zwrócenie uwagi na ważne aspekty naszego życia, którymi są np. profilaktyka, wsparcie i troska wobec drugiego człowieka.Tegoroczny temat dotyczy relacji w rodzinie. W poprzednich latach poruszany był problem uzależnień behawioralnych oraz zakażeń HIV i AIDS.

Wydarzenie organizują studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, którzy należą do Koła Naukowego Socjologii Wychowania i Resocjalizacji. Pierwszy Uniwersytecki Dzień Profilaktyki odbył się 3 lata temu i był efektem spontanicznego pomysłu dwóch studentek. – Rozmawiałyśmy z koleżanką na temat HIV/AIDS i uznałyśmy, że ludzie bagatelizują ten problem, a warto naświetlić ten temat – mówi Natalia Witnik, jedna z inicjatorek akcji.

Rozpiskę godzin poszczególnych spotkań można znaleźć na wydarzeniu promującym akcję na Facebooku.


Powiązane treści