Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Umowa podpisana. Niebawem remont DK80 Bydgoszcz – Toruń

Dodano: 27.06.2023 | 10:38

Na zdjęciu: Firma ONDE w ramach remontu DK 80 przebuduje odcinki w Górsku i Przysieku.

Fot. GDDKiA

Już niebawem rozpocznie się remont dwóch odcinków drogi krajowej nr 80 z Bydgoszczy do Torunia. Jak informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, firma ONDE będzie prowadziła prace w Górsku i Przysieku.

Dzięki podpisanej umowie wyremontujemy drogę krajową nr 80 w newralgicznych miejscach dwóch miejscowości pod Toruniem. Oznacza to poprawę zarówno tranzytu jak i przejazdów lokalnych. W ubiegłym roku przeznaczyliśmy na bieżące remonty i utrzymanie dróg przeszło 87 mln zł – powiedział Sebastian Borowiak, dyrektor bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Wykonawcą remontu będzie toruńska spółka ONDE. To ona złożyła najkorzystniejszą ofertę w niedawnym przetargu, wynoszącą prawie 13 milionów złotych.

Remont DK 80 Bydgoszcz – Toruń. Zakres prac

Remont DK80 Bydgoszcz – Toruń obejmuje odcinek w Górsku (od km 36+600 do km 39+800) oraz w Przysieku (od 43+000 do 43+600). Oba przebiegają przez teren zabudowany. Modernizacja ma na celu likwidację spękań, wykruszeń i przywrócenie parametrów równości podłużnej i poprzecznej, a także odnowę powierzchniowego odwodnienia drogi. GDDKiA podkreśla, że remont DK80 Bydgoszcz – Toruń poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego na tej uczęszczanej trasie.

– Prace polegać będą na wymianie istniejących warstw nawierzchni: podbudowy, warstwy wiążącej, ścieralnej i nawierzchni z kostki betonowej na zjazdach, dojściach do przejść dla pieszych, peronach zatok autobusowych oraz ponowne wyprofilowanie poboczy bez korekty niwelety. Wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome.  Geometria drogi pozostanie bez zmian – przekazuje GDDKiA.

Do kiedy potrwa remont remont DK80 Bydgoszcz – Toruń?

Zgodnie z podpisaną umową, termin realizacji inwestycji wynosi pięć miesięcy. Oznacza to, że prace powinny zakończyć się w listopadzie 2023 roku. Na razie nie wiadomo, jakich utrudnień w ruchu będą musieli spodziewać się kierowcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments