Bydgoszcz
25C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 26 • L 23
26C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
26C
Pt
22C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRemont drogi z Tucholi do Świecia coraz bliżej. Podpisano umowę
remont - SG
03.08.2017 | 14:31

Remont drogi z Tucholi do Świecia coraz bliżej. Podpisano umowę

Inwestycja jest warta około 72 miliony złotych.

Na zdjęciu: Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w sierpniu od pomiarów geodezyjnych i wycinki drzew.

Fot. SG/archiwum

W środę w urzędzie marszałkowskim podpisano umowę na modernizację dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 240. Dokument parafowali marszałek Piotr Całbecki,  dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Mirosław Kielnik oraz Piotr Kęsikowski – przedstawiciel firmy Skanska.

Droga wojewódzka nr 240 łączy Świecie z Tucholą i jest jedną z tras o największym natężeniu ruchu w województwie- w ciągu doby jeździ nią od 6 do 11 tysięcy pojazdów. Planowana inwestycja obejmuje 13 kilometrowy odcinek od skrzyżowania ul. Warszawskiej i Nowodworskiej w Tucholi aż do miejscowości Bysław oraz 3 kilometrowy fragment pomiędzy miejscowością Polski Konopat a DK nr 91 w Świeciu.

Remont ma ułatwić mieszkańcom północnej części regionu dojazd do drogi ekspresowej S5 oraz autostrady A1. Całość inwestycji jest warta 72 miliony złotych. – To inwestycja ważnego odcinka drogi wojewódzkiej, który łączy Świecie z Tucholą i wyprowadza ruch poza granicę naszego województwa. Przebudowywane odcinki staną się bezpieczniejsze – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych samorządów – Przekazały one nam 2,5 miliona złotych na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż modernizowanej trasy – mówi wicemarszałek Dariusz Kurzawa. Wykonawca inwestycji, firma Skanska ma teraz rok na wybudowanie drogi, na którą dają 7 letnią gwarancję.


Powiązane treści