Bydgoszcz
3C
Słonecznie
88% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 3 • L 2
4C
Czw
3C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRemont Muzeum Okręgowego rusza w najbliższych tygodniach. Wybrano wykonawcę
muzeum_okregowe_003
08.12.2017 | 12:54

Remont Muzeum Okręgowego rusza w najbliższych tygodniach. Wybrano wykonawcę

Wybrano wykonawcę remontu konserwatorskiego i rozbudowy obiektu przy ul. Gdańskiej.

Na zdjęciu: Prace mają zakończyć się w połowie 2019 roku.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Firma Kontbud wygrała przetarg na remont i rozbudowę budynku Muzeum Okręgowego przy ulicy Gdańskiej 4. Przekazanie placu budowy ma nastąpić w przeciągu najbliższego miesiąca.

Bydgoskie przedsiębiorstwo przedstawiło najlepszą ofertę wykonania remontu konserwatorskiego oraz rozbudowy niszczejącego od lat obiektu w samym centrum miasta. Inwestycja ma kosztować 22,6 miliona złotych, z czego 14,5  miliona pokryje dofinansowanie unijne.

W ramach rozbudowy, poza remontem istniejącego budynku, planowane jest dobudowanie nowej części. Zostanie ona zlokalizowana między zabytkowym obiektem, a Bydgoskim Centrum Finansowym. Nowy budynek będzie miał spadzisty dach, białą elewację oraz przeszklenia. Ostateczny kształt projektu był opiniowany m. in. przez społeczną radę ds. estetyki miasta i miejskiego konserwatora zabytków.

Muzeum Okręgowe od lat boryka się z problemem braku pomieszczeń na przechowywanie i ekspozycję zbiorów, a także miejsc, w których odbywałyby się prace konserwatorskie czy działania edukacyjne. Inwestycja przy ulicy Gdańskiej pozwoli zaspokoić potrzeby instytucji i poprawi jakość urbanistyczną centrum miasta.

Przy okazji rozbudowy budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dobudowana część będzie wyposażona w podjazd dla wózków oraz windę osobową i towarową.


Powiązane treści