Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
89% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 1 • L -1
4C
Pon
3C
Wt
5C
Sr
4C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRemont na Glinkach się przedłuży. ZDMiKP: To wina gazociągu
glinki, remont - marcin bratoszewski
28.09.2017 | 14:26

Remont na Glinkach się przedłuży. ZDMiKP: To wina gazociągu

Prace będą trwać jeszcze kilka tygodni.

Na zdjęciu: Remont na Glinkach przedłuża się.

Fot. Marcin Bratoszewski

Prace na ul. Glinki miały zakończyć się we wrześniu. W czwartek Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej potwierdził jednak obawy osób, które obserwowały tempo robót – modernizacja przedłuży się. 

– Z przykrością informujemy, że mimo wszelkich starań musiał ulec korekcie wstępnie zadeklarowany przez wykonawcę termin oddania do użytku przebudowywanej ulicy Glinki – zakomunikował ZDMiKP. Drogowcy tłumaczą jednak, że ani oni, ani wykonawca – firma Kobylarnia, nie są winne opóźnienia na odcinku między ul. Boya-Żeleńskiego i Magnuszewską. – Podczas robót gruntowych okazało się, że instalacje podziemne, m.in. rury i kable, znajdowały się w innych miejscach niż wskazywały to mapy mające kilkadziesiąt lat – tłumaczą w ZDMiKP.

Najbardziej problematyczny jest gazociąg, który ułożono w linii budowanej jezdni. Dlatego teraz musi zostać wykonany projekt dla stumetrowego odcinka gazociągu, który dopiero po uzyskaniu wszystkich pozwoleń zostanie przebudowany. Dodatkowo okazało się, że grunty są słabo zagęszczone i robotnicy muszą pogłębiać wykopy oraz zwiększać grubość stabilizacji gruntu cementem.

W ten sposób remont, o którym już dawno mówiło się, że nie zostanie wykonany na czas, został na dwa dni przed upływem terminu oficjalnie prolongowany. Obecnie przewiduje się, że trwające od maja prace zakończą się do połowy listopada.


Powiązane treści