Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 12 • L 12
16C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRemont na lotnisku. Rozbudowany zostanie terminal
terminal_glowne
24.11.2015 | 17:17

Remont na lotnisku. Rozbudowany zostanie terminal

Powierzchnia terminalu zwiększy się o blisko 1000 metrów kwadratowych.

Na zdjęciu: Terminal lotniska doczeka się remontu.

Fot. Sebastian Torzewski

Już wkrótce powierzchnia terminalu bydgoskiego lotniska powiększy się o niespełna 1000 metrów kwadratowych. Będzie to efekt rozpoczynającej się właśnie przebudowy.

Remont został podzielony na dwa etapy. Pierwszy zakłada rozbudowę strefy odlotów terminalu w kierunku płyty postojowej dla samolotów, co powiększy strefę dostępną dla pasażerów oczekujących na lot o 250 metrów kwadratowych. Podczas drugiego etapu przebudowane zostanie pierwsze piętro, dzięki czemu powstanie kolejnych 720 metrów powierzchni. Znajdą się tam sklepy sklepy wolnocłowe, restauracja oraz plac zabaw dla dzieci.

– Terminal w naszym porcie ma już ponad 10 lat. Mimo prowadzonych dotychczas licznych modernizacji, konieczna jest jego rozbudowa. Trzeba pamiętać, że nowoczesny i przyjazny terminal to duży atut, który sprawia, że nasze lotnisko staje się atrakcyjniejsze – mówi Tomasz Moraczewski, prezes portu lotniczego.

Prace mają być tylko nieznacznie odczuwalne dla pasażerów. Wykonawcą inwestycji została bydgoska firma PW Lech Sp. z o.o, która w ostatnim czasie realizowała m.in. budowę nowego gmachu dworca Bydgoszcz Główna.


Powiązane treści