Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 7 • L 4
2C
Wt
0C
Sr
-0C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRemont na Wojska Polskiego zgodnie z planem. Ale nadal hałaśliwy
wiadukt Wojska Polskiego - JW
27.10.2016 | 16:11

Remont na Wojska Polskiego zgodnie z planem. Ale nadal hałaśliwy

Jeszcze przez ponad tydzień mieszkańcy pobliskich bloków będą musieli znosić hałas związany z pracami

Na zdjęciu: Remont wiaduktu ma się skończyć przed nadejściem zimy.

Fot. Justyna Wróblewska

Trwają prace związane z przebudową wiaduktu na ul. Wojska Polskiego. Osoby zamieszkujące pobliskie bloki muszą liczyć się z uciążliwym hałasem, ale – jak zapewnia Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej – problemy wkrótce ustaną.

Roboty nad al. Jana Pawła II rozpoczęły się w lipcu. Obecnie prowadzone są prace ziemne i zbrojeniowe, budowane są podpory i przyczółki, a konstrukcja jest spawana. To właśnie ostatnia z wymienionych czynności najbardziej daje się we znaki mieszkańcom pobliskich bloków. Wieczorami przewożone są elementy estakady, które już na miejscu są spawane. ZDMiKP w Bydgoszczy przeprasza za hałas i prosi o wyrozumiałość. – Uczulaliśmy już wykonawcę, aby prace były jak najmniej uciążliwe, ale wiadomo, że w totalnej ciszy nie da się tego zrobić. Pozostaje nam jeszcze raz przeprosić mieszkańców – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik zarządu.

Zobacz także: Film czytelniczki, która zarejestrowała hałaśliwe prace

Roboty powodujące największy hałas mają potrwać do końca pierwszego tygodnia listopada. Konstrukcja jest już przesuwana, a wkrótce ma nastąpić najbardziej widowiskowa część remontu, czyli nasuwanie. Jak zapewnia Kosiedowski, wszystko przebiega zgodnie z planem i prace prowadzone przez firmę Gotowski skończą się jeszcze w tym roku, przed nadejściem zimy.

Przypomnijmy, że po modernizacji wiadukt zyska nowe przęsła, rozbudowane zostaną przyczółki, a filary – wzmocnione. Kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu. Jeden z nich został w przeszłości ogrodzony betonowymi blokami i przeznaczony dla ruchu pieszo-rowerowego, ale po przebudowie posłuży do zjazdu na al. Jana Pawła II. Piesi i cykliści zyskają za to ponad pięciometrową przestrzeń przeznaczoną wyłącznie dla nich. Koszt prac wyniesie ponad 13 milionów złotych. Miastu udało się uzyskać połowę środków z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.


Powiązane treści