Bydgoszcz
23C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 24 • L 21
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
29C
Pon
25C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRemont torowiska na Toruńskiej – podejście drugie. Jest ponowny przetarg na wyłonienie wykonawcy robót
Torowisko tramwajowe - ul. Toruńska Bydgoszcz - SF
14.11.2019 | 10:36

Remont torowiska na Toruńskiej – podejście drugie. Jest ponowny przetarg na wyłonienie wykonawcy robót

O rozpisaniu ponownego przetargu poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Na zdjęciu: Prace remontowe mają zostać wykonane m.in. na odcinku torowiska od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ul. Spokojną.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jest ponowny przetarg na wykonanie przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ul. Toruńskiej. Na oferty, drogowcy czekają do początku przyszłego miesiąca.

To drugie podejście bydgoskich drogowców do wyłonienia wykonawcy tej inwestycji. Za pierwszym razem, przetarg trzeba było unieważnić, bowiem oferty złożone przez zainteresowane firmy, znacznie przewyższały budżet, jaki na realizację tego zadania był zabezpieczony. Ten wynosił 61 mln zł, podczas gdy najtańsza oferta, jaką złożyła grupa ZUE opiewała na kwotę blisko 118 mln zł.

Informacja o przeprowadzeniu postępowania została wysłana do dziennika urzędowego Unii Europejskiej, natomiast w tygodniu pojawiła się również na stronie Zarządu Dróg i Komunikacji Publicznej. Prace remontowe mają zostać wykonane na torowisku tramwajowym w obrębie od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ul. Spokojną oraz od skrzyżowania z Aleją Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (dawna Planu 6-letniego) do pętli tramwajowej Stomil w rejonie ul. Spadzistej. W ramach robót, torowisko ma zostać gruntownie przebudowane wraz z infrastrukturą tramwajową, siecią trakcyjną czy odwodnieniem torowiska. Wprowadzony ma zostać system ITS, który nada priorytet pojazdom szynowym. Ponadto, drogowcy planują także rozbudowanie sieci elektroenergetycznej w zakresie oświetlenia ulic.

Główne prace mają zostać wykonane w 2021 roku i mają odbyć się w systemie zaprojektuj i wybuduj. Na oferty od zainteresowanych firm, drogowcy czekają do 2 grudnia. Tego dnia ma odbyć się też otwarcie kopert.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści