Bydgoszcz
17C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 17 • L 17
21C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRemontowana kamienica na Dworcowej w ofercie warszawskiego inwestora. „To współpraca”
Dworcowa 67
07.08.2018 | 16:03

Remontowana kamienica na Dworcowej w ofercie warszawskiego inwestora. „To współpraca”

Czy Hunger Development sprzedał piękny obiekt przy Dworcowej 67?

Na zdjęciu: Kamienica przy ulicy Dworcowej 67 jest w trakcie remontu.

Fot. BB

Trwa remont jednej z najbardziej okazałych kamienic w Bydgoszczy – Dworcowej 67. Obiekt, zaprojektowany przez Otto Waltera znalazł się w ofercie warszawskiej spółki Tacit Investment. Czy to oznacza przejęcie projektu od znanej na bydgoskim rynku spółki Hunger? Sprawdziliśmy to.

Tacit Investment to inwestor, zajmujący się nieruchomościami ekskluzywnymi. Jego najbardziej znaną inwestycją jest 44-piętrowy wieżowiec Cosmopolitan Twarda 4, znajdujący się w centrum Warszawy. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej kontrolowanej przez Grzegorza Jankilewicza i Sławomira Smołokowskiego, udziałowców firmy energetycznej Mercuria Energy Group. Do MEG należy również znana w Polsce spółka J&S Energy.

W opublikowanym niedawno komunikacie prasowym Tacit poinformował, że stworzona przez niego marka High Level Sales & Marketing poszerzyła swoją ofertę o kamienicę w Bydgoszczy. Chodzi o rewitalizowany obiekt przy Dworcowej 67, wybudowany w latach 1912-1913 według projektu berlińskiego architekta Otto Waltera, będącego także autorem gmachu „Jedynaka” przy ulicy Gdańskiej.

Kamienica przy Dworcowej od kilku miesięcy przechodzi kapitalny remont. W ramach pierwszego etapu powstanie 21 mieszkań o metrażach od 60 do 240 mkw. W drugim etapie zrealizowane zostaną cztery mieszkania od 140 do 250 mkw. oraz parking wielopoziomowy.

Co zwiastuje pojawienie się kamienicy przy Dworcowej 67 w portfolio warszawskiej spółki? Jak zapewnia Tacit, nie oznacza to przejęcia budynku od Hunger Development.

– Marka High Level Sales & Marketing by Tacit nie dokonała przejęcia inwestycji, działania prowadzone ze spółką Hunger odbywają się na zasadzie współpracy. Nasi eksperci w całej Polsce stale wyszukują i selekcjonują apartamenty i domy w najwyższej klasie premium dla danego rynku. Dzięki temu nasi klienci mogą wybierać najlepsze nieruchomości w wielu lokalizacjach. Rewitalizacja kamienicy nie ulegnie zmianom, a zakończenie prac jest planowane na trzeci kwartał 2019 – informuje biuro prasowe Tacit.

Spółka nie wyklucza kolejnych działań na bydgoskim rynku nieruchomości. – Współpracujemy z inwestorami, którzy przy realizacji swoich projektów kierują się pasją, pomysłowością ale także wyjątkową jakością i rzetelnością. Dlatego nie wykluczamy, że w przyszłości w naszym portfolio znajdą się inne prestiżowe nieruchomości także z rynku bydgoskiego – przekazuje firma.

Warto wspomnieć, że na początku 2018 roku Hunger Development został właścicielem biurowca przy ulicy Jagiellońskiej 21, w której mieści się siedziba Citibanku Handlowego. Obecnie trwają w nim prace remontowe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy właściciel biurowca w centrum Bydgoszczy


Powiązane treści