[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Remonty na drogach krajowych w regionie. Gdzie wystąpią utrudnienia?

Dodano: 04.10.2022 | 09:56

Na zdjęciu: GDDKiA informuje o pracach m.in. na DK 15.

Fot. Szymon Fiałkowski

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o trwających i planowanych pracach na drogach krajowych w regionie.

Jak przekazuje GDDKiA, z powodu rozbudowy skrzyżowania DK 15 i DK 25 w Strzelnie, wprowadzony został ruch wahadłowy.

GDDKiA zleciła także remont odcinka DK 15 pomiędzy Inowrocławiem a Gniewkowem: wczoraj (3.10) prace rozpoczęły się w Szadłowicach, od km 207,7 do km 209,1. Po sfrezowaniu nawierzchni, w środę i czwartek planowane jest ułożenie warstwy wiążącej.

Druga część remontu obejmie odcinek Wierzchosławice-Gniewkowo od km 210,65 do km 213,91. Tam w dniach 5-12 października nastąpi frezowanie nawierzchni, a w dniach 10-14 października ułożona zostanie warstwa wiążąca drogi. Prace będą odbywać się w godz. 7:00-18:00 i w tym czasie ruch będzie się odbywać wahadłowo z miejscowym ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem – dodaje Kinga Puchowska, specjalistka ds. komunikacji bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Warto dodać, że niebawem rozpocznie się przebudowa fragmentu „piętnastki” w Kwieciszewie pod Mogilnem. Pod koniec września GDDKiA podpisała umowę na wykonanie prac z firmą Transpol Lider z Łojewa. Prace na półkilometrowym odcinku pochłoną ponad pięć milionów złotych i obejmą przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową prowadzącą do Gębic, remont nawierzchni, budowę chodników, zatoki postojowej i wysp dzielących oraz szereg prac związanych z uzbrojeniem technicznym.

Realizacja zadania ma trwać pięć miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą (z wyłączeniem okresu zimowego, obowiązującego od 16 grudnia do 15 marca).

Drogowcy przekazali także, że minister infrastruktury uzgodnił program inwestycji rozbudowy drogi krajowej nr 62 na odcinku Kobylniki – Kruszwica. Oznacza to, że GDDKiA wkrótce ogłosi przetarg na prace przygotowawcze zadania. Inwestycja ma na celu rozbudowę i przebudowę drogi krajowej nr 62 przebiegającej przez Kruszwicę, a w efekcie – poprawę bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu.


Czytaj także: Centrum Leczenia Dzieci powstanie przy szpitalu Jurasza. Placówka otrzymała milionowe dofinansowanie


Zakres zadania obejmuje budowę dwóch nowych rond, przebudowę chodników, budowę ścieżek pieszo-rowerowych i przebudowę zatok autobusowych. Inwestycja obejmie także nowe odwodnienie i oświetlenie drogi. Nośność jezdni zostanie podniesiona do 11,5 t. Na pozostałym odcinku „62” zostanie kompleksowo wyremontowana: zaplanowano także budowę kładki przy ul. Kościuszki w Kruszwicy. Realizacja prac ma nastąpić w 2023 roku.

GDDKiA przypomina, że od połowy 2021 r. trwają prace nad dokumentacją do uzyskania decyzji środowiskowej dla powstania obwodnicy Kruszwicy w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030. W ramach programu mają powstać także obwodnice Strzelna, Brześcia Kujawskiego, Nowej Wsi Wielkiej, Lipna oraz Kowalewa Pomorskiego.

Należy podkreślić, że w zeszłym roku zakończyła się budowa ronda w Kobylnikach, a obecnie trwa rozbudowa DK 62 na odcinku Strzelno – Kobylniki o długości 10 km. Prace pochłoną blisko 10 milionów złotych i mają zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Policyjna kontrola na drogach Bydgoszczy i regionu. Akcja pod hasłem „Telefony”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments