Remonty na Wyspie Młyńskiej. Sprawdź, co się zmieni!
Dodano: 15.09.2024 | 18:28Na zdjęciu: Niebawem na Wyspie Młyńskiej pojawią się nowe elementy małej architektury.
Fot. Wiktoria Marciniak
Cztery oferty wpłynęły w przetargu na realizację prac na Wyspie Młyńskiej. Na najcenniejszym zielonym obszarze w sercu Bydgoszczy wykonany zostanie remont ścieżek; powstaną też nowe elementy małej architektury.
Przeprowadzona kilkanaście lat temu rewitalizacja Wyspy Młyńskiej to jedna z najważniejszych inwestycji Bydgoszczy w XXI wieku. Dziś jest to miejsce spotkań, imprez, spędzania wolnego czasu i relaksu. Po wielu latach nadszedł jednak czas na modyfikację rozwiązań wprowadzonych w latach 2004-2012. W lipcu, po kilkuletnich przygotowaniach, ratusz ogłosił przetarg na wykonanie prac remontowych.
Roboty budowlane polegać będą m.in. na budowie i przebudowie ścieżek na Wyspie. W ramach tej części zadania przewiduje się wymianę desek kompozytowych na pomostach wzdłuż brzegu Młynówki w rejonie placu zabaw, odnowę dróg dla rowerów oraz modernizację fragmentów ścieżek o nawierzchni mineralnej oraz kostki granitowej (powstanie między innymi brakujący chodnik wzdłuż ul. Mennica przy Domu Wyczółkowskiego, a nawierzchnia żwirowa przy Czerwonym Spichrzu wymieniona zostanie na nawierzchnię z kostki). Dla poprawy estetyki zielonego zakątka w centrum miasta, nawierzchnia mineralna zaprojektowana została również pod ławkami studenckimi, altaną czy metalowymi krzesłami.
NOWA STAŁA WYSTAWA W MŁYNACH ROTHERA [KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ]
Na Wyspie pojawią się też nowe ławki (takiej samej konstrukcji jak te już istniejące), a dotychczasowe zostaną odnowione. Ustawione zostaną też cztery nowe kosze na odpady. Znajdującą się za Domem Wyczółkowskiego drewnianą pergolę uzupełnią elementy metalowe; powstanie też trejaż. Nowością będzie też siedem hamaków, usytuowanych na plaży z widokiem na Operę Nova; przewidziano też postawienie dwóch koszy plażowych. Poprawione zostanie też oznakowanie terenu. Altana przy placu zabaw, mimo wcześniejszych planów jej likwidacji, zostanie naprawiona.
Prace w sercu miasta mają też na celu uzupełnienie zieleni rabatowej (dosadzone zostaną kolejne kwitnące azalie i różaneczniki) wraz z wykonaniem instalacji i infrastruktury dla nawadniania zieleni czy rekultywacją trawników.
Oferty w przetargu na inwestycje otwarto 9 września. Najtańszą ofertę, wynoszącą 3,2 miliona złotych przedstawiła bydgoska spółka Nawadnianie Ogrodów Adam Wiśniewski. To jedyna propozycja, która mieści się w budżecie miasta na to zadanie (opiewa on na 3,5 miliona). Kor-Pol Invest wycenił prace na 3,8 miliona, grudziądzki Prasbet na 5,2, a bydgoski Czill – na 5,5 miliona. Obecnie trwa analiza dokumentów.
- Nowa restauracja w Bydgoszczy. Będzie największa w mieście - 11 października 2024
- Festiwal Książki w Bydgoszczy w ten weekend. Wśród gości Katarzyna Bonda - 11 października 2024
- Skarb Bydgoski jest bydgoski. Muzeum Okręgowe stało się jego właścicielem [ZDJĘCIA] - 10 października 2024
A najładniejszy jest widok ul Długiej od wyspy Młyńskiej.
To co można zrobić za góra 200 tys. to Bruski wyda 3.2 mln. Takiego mamy gospodarza!