Bydgoszcz
6C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 7 • L 6
9C
Nd
14C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaRenata Przemyk w Bydgoszczy
Renata Przemyk
25.11.2015 | 14:06

Renata Przemyk w Bydgoszczy

W Miejskim Centrum Kultury odbędzie się koncert znanej wokalistki.

Na zdjęciu: Renata Przemyk

Fot. A. Powierża

Jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek zaśpiewa w niedzielę (29.11.2015) w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Obdarzona potężnym głosem wokalistka wystąpi z zespołem o nazwie „Przemyk Akustic Trio”.

Renata Przemyk jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 25 lat. Potwierdza tym samym teorię, że tylko muzyka ambitna i niosąca za sobą jakiś przekaz może podbić serca słuchaczy na dłużej niż kilka sezonów. Debiutowała w 1988 roku na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, rok później zdobyła tam nagrodę dziennikarzy i Grand Prix. Następnie związała się na rok z zespołem Ya Hozna,  jednak w roku 199o rozpoczęła karierę solową. Wydała łącznie dziesięć płyt z przebojami takimi jak „Babę zesłał Bóg”, „Odkochaj nas” czy „Żona”. Razem z Katarzyną Nosowską nagrała piosenkę „Kochana”.

Gra muzykę oryginalną i niebanalną, już sam fakt, że nie zniknęła ze sceny muzycznej przez tyle lat świadczy o wysokim poziomie tej artystki. Dlatego też z czystym sumieniem polecamy ten koncert nie tylko jej wiernym fanom.


Powiązane treści