Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiRenowacja posadzki betonowej. Podpowiadamy, co i jak!
21.04.2021 | 12:00

Renowacja posadzki betonowej. Podpowiadamy, co i jak!

Na zdjęciu: Nawet najmniejsza niedoskonałość w posadzce betonowej w obiekcie przemysłowym może mieć wpływ na jakość jej użytkowania.

Fot. mat. autora

W każdym obiekcie przemysłowym to właśnie posadzka jest najbardziej eksploatowanym elementem. Jeżeli nie zostanie zaprojektowana zgodnie ze sztuką, konstrukcja będzie ulegać uszkodzeniom. Osłabiona posadzka jest podatna na pękanie oraz powstawanie innych wad, które mogą stanowić poważne zagrożenie. Gdy w nawierzchni pojawiają się ubytki, należy niezwłocznie działać. W jaki sposób? Odpowiadamy poniżej.

Uszkodzona posadzka przemysłowa zagraża bezpieczeństwu pracowników

Nawet najmniejsza niedoskonałość w posadzce betonowej w obiekcie przemysłowym może mieć wpływ na jakość jej użytkowania. Nierówności, pęknięcia, ubytki wokół dylatacji, pęcherze, uszkodzenia korozyjne – to przykłady wad, wymagających naprawy. Przyczyny zniszczeń podłogi betonowej są różne: od błędów projektowych, przez wykonawcze, aż po nieodpowiednie użytkowanie, np. stosowanie nadmiernych obciążeń albo czyszczenie przy pomocy agresywnej chemii. Pęknięty beton to problem, wymagający naprawy. W przypadku odwlekania prac renowacyjnych w czasie ryzykuje się znacznym powiększeniem ubytków, a tym samym zwiększeniem kosztów naprawy, która i tak będzie nieunikniona. Należy zdać sobie sprawę z tego, że szczeliny, pęknięcia oraz inne uszkodzenia nawierzchni w obiekcie przemysłowym zagrażają bezpieczeństwu. Ustawione na osłabionej posadzce regały wysokiego składowania mogą się przewrócić, podobnie, jak wózki widłowe i inne maszyny. By temu zapobiec, konieczne jest bieżące uzupełnianie ubytków.

Naprawa posadzki przemysłowej przy zastosowaniu nowoczesnych metod

W ramach renowacji nawierzchni z betonu przeprowadza się kompleksowe prace, wykorzystujące m.in. technikę diamentową. Do magazynów i hal przemysłowych rekomendowanym rozwiązaniem jest szlifowanie oraz polerowanie betonu. Są to metody, pozwalające wyrównać i wzmocnić nawierzchnię, a przy okazji podnieść jej estetykę. Profesjonalnie przeprowadzona renowacja skutecznie chroni beton przed destrukcją i podnosi bezpieczeństwo użytkowania, co dla osoby zarządzającej obiektem przemysłowym, powinno być kwestią priorytetową. Chcąc powierzyć prace naprawcze zewnętrznej firmie, warto postawić na profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Można ich znaleźć w firmie VAWNIK: https://vawnik.com/, która świadczy usługi z zakresu naprawy betonowych posadzek przemysłowych. Skorzystaj z pomocy ekspertów, gotowych przyjechać w dowolne miejsce na terenie całego kraju, wykonać ekspertyzę i zaproponować optymalne rozwiązanie. Dowiedz się więcej o polerowanym betonie, odwiedzając stronę internetową firmy VAWNIK. Znajdziesz tam wiele cennych informacji o nowatorskich metodach zwalczania uszkodzeń w posadzce betonowej.


Podobne wpisy

Powiązane treści