Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Renowacja zbiorników wodnych. Fundusze pochodzą z budżetu województwa

Dodano: 02.08.2023 | 09:17

Na zdjęciu: Regionalne zbiorniki retencyjne przejdą renowację.

Fot. Urząd Marszałkowski

Zbiorniki retencyjne w regionie przejdą renowację. Fundusze pochodzą z budżetu województwa.

Około 300 tys. zł z budżetu województwa trafi w tym roku na budowę lub renowację zbiorników retencyjnych służących do małej retencji. 1 sierpnia 2023 roku wicemarszałek Zbigniew Sosnowski wręczył beneficjentom umowy.

Zasoby wodne w Polsce należą do najniższych w Europie. Naszym wsparciem wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rolnikom, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed suszą. Z roku na rok zainteresowanie programem jest coraz większe – mówił wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Wręczenie umów odbyło się w Urzędzie Gminy w Rogowie (powiat rypiński). W uroczystości uczestniczył radny województwa Paweł Zgórzyński. Wsparcie w wysokości od 7,6 do 37,5 tys. zł otrzymało 13 beneficjentów z powiatów aleksandrowskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, lipnowskiego, rypińskiego i włocławskiego.

Środki przeznaczone na dofinansowanie tych inwestycji pochodzą z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. O wsparcie finansowe mogą wnioskować jednostki samorządu terytorialnego i rolnicy z naszego regionu. Następnie zarząd województwa dokonuje ich podziału.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments