Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rewitalizacja płyty rynku w Koronowie. Czy gmina dołoży do inwestycji?

Dodano: 25.02.2023 | 13:01

Na zdjęciu: Trwa remont Rynku w Koronowie.

Fot. IN

Trwa rewitalizacja płyty rynku w Koronowie. Według wcześniejszych zapowiedzi prace powinny zakończyć się w maju tego roku. W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, że gmina ma rzekomo dołożyć do inwestycji. Informacje te zdementował zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski.

Prace związane z rewitalizacją płyty rynku rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego. Wcześniej część mieszkańców protestowała w sprawie tej inwestycji. Zarzucano burmistrzowi m.in. brak przeprowadzenia konsultacji, zbyt mało zieleni i to, że są bardziej potrzebne inwestycje. Włodarz odpierał te zarzuty twierdząc, że zostały przeprowadzone rozmowy chociażby z przedsiębiorcami z rynku, Towarzystwem Miłośników Ziemi Koronowskiej i pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie. Jego zdaniem zieleni będzie więcej. Nie będzie za to trawników, gdyż głównie służy one jako „wychodek” dla psów.

Obecnie prace są zaawansowane. Wykonawca zamknął ulicę od strony ratusza i ściągana jest kostka brukowa. Projekt zakłada m.in. wyprofilowanie terenu i utwardzenie z płyt granitowych oraz kostki brukowej i kamiennej, montaż latarni (po demontażu starych), montaż elementów małej architektury takich jak: ławki, kosze na śmieci, donice, stalowe słupki, wykonanie zieleni i nasadzeń, montaż fontanny posadzkowej.

Do przetargu przystąpiło pięć firm. Najmniej zaoferowała firma Instalco – 4 mln 500 tys. zł i wygrała postępowanie. W budżecie gminy Koronowo na ten cel zarezerwowano jednak 4 mln 700 tys. zł

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, że gmina ma dołożyć środki do inwestycji. – Pragnę poinformować że w uchwale budżetowej z dnia 21 grudnia 2022 roku na rok 2023 widnieje zadanie inwestycyjne w załączniku nr 3 pod pozycją nr 121 Rewitalizacja Rynku w Koronowie – budowa i kwota zabezpieczona na realizacje 4.700.000,00 zł – wyjaśnia zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski. –  Kwota ta nie zmieniła się w zmianie do uchwały z dnia 25 stycznia 2023 roku jak też i nie zmienia się w projekcie uchwały na dzień 22 luty 2023 roku i nadal wynosi 4,7 mln złotych – dodaje samorządowiec.

Rewitalizacja płyty rynku w Koronowie. Czy gmina dołoży do inwestycji?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
3 miesięcy temu

Ta płyta na Placu Zwycięstwa w Koronowie w okresie wojny obok nas kiedy wszystko wskazuje że Polska nie będzie graniczyć z Białorusią którą najprawdopodobniej Przejmie Federacja Rosyjska budzi pewne obawy czy wszyscy zdajemy sobie sprawę co może nas jutro spotkać ?. Schrony mają być przekształcone na mieszkania i tu uwaga dla Ukraińców , nikt nie bierze pod uwagę że mieszkańcy Białorusi , Łotwy , Litwy , Estoni i innych Państw mogą pojawić się tak samo szybko w Polsce jak ci z Ukrainy, nie mówiąc o ludności Polskiej ?. A kiedy podczas ostatniej sesji RM zwróciłem uwagę na argumenty Panów burmistrzów… Czytaj więcej »

Zapomniałem
Zapomniałem
3 miesięcy temu

To byłby dobry pomysł gdyby Polska była Ameryką . A tak na Placu Zwycięstwa w asyście melodii będziemy siedzieć na ławce i lać wodę , w ręku trzymając Tiki- Tiki to takie dwie kulki na sznurku po uderzeniu skutecznie odgonią Gołębie dla których ten Plac stanie się przystankiem lotów ptasich i toaletą.

Marian pyta
Marian pyta
3 miesięcy temu

Piotruś czy Pana szef przewidział sygnalizacje świetlną na przejściach i nitkę z gazem też będzie ?. Tak aby w kamienicach nie korzystano z bili które są drogie i niebezpieczne .