Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 3 • L 2
8C
Wt
8C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
9C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRewolucja w komunikacji przyjdzie później. Powodem – dostawy tramwajów
tramwaj Fordon Bydgoszcz
22.12.2015 | 14:28

Rewolucja w komunikacji przyjdzie później. Powodem – dostawy tramwajów

Ratusz wkrótce ma ogłosić informację, że nowa siatka komunikacyjna w Bydgoszczy zacznie funkcjonować później niż pierwotnie zakładano.

Na zdjęciu: Tramwaje do Fordonu mają pojechać na regularnych liniach dwa tygodnie później.

Fot. Eryk Dominiczak

Nie drugiego, ale szesnastego stycznia – taki ma być, na razie według nieoficjalnych informacji, nowy termin uruchomienia linii tramwajowej do Fordonu.

Jak udało nam się dotąd ustalić, przyczyną przesunięcia są opóźnienia w dostawie tramwajów przez bydgoską Pesę. Spółka Tramwaj Fordon w ubiegłym roku zamówiła u niej dwanaście niskopodłogowych swingów, ale jak dotąd odebrała zaledwie jeden. Próbowaliśmy zweryfikować informację o ewentualnej większej ich liczbie (gotowy ma być drugi pojazd, kolejne znajdują się w budowie) u prezesa Macieja Kozakiewicza, ale aktualnie nie odbiera on telefonów.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że w urzędzie miasta klamka już zapadła – uruchomienie linii trzeba opóźnić, bo braki taborowe mogą okazać się zbyt dotkliwe. – Wszystko wskazuje na to, że decyzja formalnie zapadnie jeszcze przed świętami – mówi nam anonimowo jeden z pracowników magistratu.

Przypomnijmy, że do Fordonu od początku stycznia miały jeździć cztery linie tramwajowe. Wraz z nimi przeobrażeniom miała zostać poddana cała siatka połączeń komunikacji miejskiej w grodzie nad Brdą.

Aktualizacja: W środę ma odbyć się konferencja prasowa, na której urzędnicy oficjalnie ogłoszą decyzje związane z funkcjonowaniem komunikacji w przyszłym roku.


Powiązane treści