Bydgoszcz
16C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 18 • L 13
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRobert Biedroń przyjeżdża do Bydgoszczy. Organizuje otwarte spotkanie
Robert Biedroń - SF
23.01.2020 | 17:50

Robert Biedroń przyjeżdża do Bydgoszczy. Organizuje otwarte spotkanie

Na zdjęciu: Robert Biedroń przyjedzie w piątek do Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Robert Biedroń przyjeżdża do Bydgoszczy. Kandydat Lewicy na prezydenta Polski w piątek odwiedzi gród nad Brdą.

W ostatnich tygodniach kandydatura Biedronia na prezydenta została potwierdzona przez lewicowe ugrupowania. Najpierw zrobiła to Rada Krajowa Lewicy Razem, następnie – Rada Krajowa Wiosny, a w ostatnich dniach także konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – To będą wybory, w których zdecydujemy, czy będziemy osamotnieni w Europie, czy zrobimy krok do przodu – zapowiedział Biedroń, inaugurując kampanię wyborczą.

W Bydgoszczy sztab Biedronia zorganizuje w najbliższy piątek (24.01) otwarte spotkanie z byłym prezydentem Słupska, które odbędzie się w restauracji No1 przy ul. Staszica 1 w Bydgoszczy. Początek zaplanowano na godz. 15:00. W trakcie wizyty utworzony zostanie Lokalny Komitet Poparcia Roberta Biedronia.

W sondażu wykonanym przez Kantar, którego wyniku opublikowano w środę, Biedroń zajął trzecie miejsce z poparciem szacowanym na 7%. Zwyciężył Andrzej Duda (38%), druga była Małgorzata Kidawa-Błońska (20%), a za Biedroniem uplasowali się jeszcze Szymon Hołownia (6%),Władysław Kosiniak-Kamysz (4%) i Krzysztof Bosak (1%). 2% ankietowanych wybrałoby innego kandydata, a 22% jeszcze nie sprecyzowało swoich preferencji wyborczych.

Czytaj także: Poprawki Krzysztofa Gawkowskiego do budżetu. Co postuluje poseł Lewicy?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści