Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 21
25C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
25C
Sob
28C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRodzina 500 plus: Ostatnie dni na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Kto zyska?
500+ Bydgoszcz
26.06.2016 | 13:00

Rodzina 500 plus: Ostatnie dni na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Kto zyska?

Osoby, które nie będą już dłużej zwlekać ze złożeniem wniosku mogą otrzymać tyle samo pieniędzy, ile ci, którzy oddali dokumenty w kwietniu.

Na zdjęciu: Wnioski można złożyć w wersji papierowej lub elektronicznej.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Osoby, które mogą otrzymywać świadczenie wychowawcze w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus i jeszcze nie złożyły wniosku, powinny zrobić to jak najszybciej. Tylko do 1 lipca można otrzymać wyrównanie od 1 kwietnia. 

To już ostatnie dni na skorzystanie z możliwości otrzymania wyrównania. Właściciele wniosków złożonych po 1 lipca, mogą dostawać świadczenie dopiero od dnia, w którym dostarczyli wszystkie niezbędne dokumenty. Do stracenia jest kwota 1500 zł na dziecko.

Osoby zajmujące się realizacją programu w województwie kujawsko-pomorskim spodziewają się, że w ciągu najbliższych kilku dni na złożenie wniosku zdecyduje się wielu mieszkańców. Kolejki zapewne pojawią się w Wydziale Zdrowia, Świadczeń i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Grudziądzka 9-15, budynek D). To właśnie tam bydgoszczanie zanoszą wnioski przygotowane w tradycyjnej wersji papierowej. Mieszkańcy innych miast powinni złożyć dokumenty w gminie, do której należą. Wnioski można również składać w wersji elektronicznej za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia lub ePUAP.


Powiązane treści