Bydgoszcz
14C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 15 • L 13
15C
Sob
15C
Nd
14C
Pon
14C
Wt
16C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleRodzinna tragedia podczas libacji alkoholowej. Kobieta walczy o życie
ambulans, straż pożarna_ na sygnale_ MR
03.01.2019 | 11:43

Rodzinna tragedia podczas libacji alkoholowej. Kobieta walczy o życie

53-latek został przez policjantów zatrzymany.

Na zdjęciu: 54-latkę karetką pogotowia ratunkowego przewieziono do szpitala w Grudziądzu.

Fot. Maciej Rejment / archiwum

Sąd w Świeciu przychylił się do wniosku śledczych i aresztował tymczasowo 53-letniego mężczyznę na trzy miesiące, po tym jak próbował zabić swoją konkubinę.

Do tragedii doszło tuż przed świętami Bożego Narodzenia w gminie Bukowiec (powiat świecki). – Wiemy, że w jednym z mieszkań 53-latek wraz ze swoją konkubiną, 54-letnią kobietą spożywali alkohol – mówi rzecznik prasowa komendy powiatowej policji w Świeciu mł. asp. Joanna Tarkowska i po chwili dodaje: – W pewnym momencie mężczyzna oblał kobietę łatwopalną substancją i podpalił.

Kobieta w ciężkim stanie trafiła do grudziądzkiego szpitala, gdzie do dzisiaj lekarze walczą o jej życie. Mężczyzna został zatrzymany i został przesłuchany przez prokuratora. – Zasłaniał się niepamięcią i niewiedzą – zaznacza mł. asp. Tarkowska. Wiadomo, że w chwili zdarzenia we krwi miał ok. dwóch promili alkoholu.

Śledczy zawnioskowali do Sądu Rejonowego w Świeciu o tymczasowy trzymiesięczny areszt, a sąd podczas posiedzenia aresztowego do tego wniosku się przychylił. Mężczyźnie postawiono zarzut z art. 156 (par. 1 i 2) kodeksu karnego, który mówi o spowodowaniu u drugiej osoby ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści