Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 0 • L -3
1C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
3C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszcz„Rodzinne  gotowanie z VIP-ami” – zaproszenie do konkursu
DSCF0408 (Copy)
17.10.2016 | 09:00

„Rodzinne  gotowanie z VIP-ami” – zaproszenie do konkursu

Wspólne gotowanie, to wspaniały sposób na rodzinne spędzanie wolnego czasu.

Na zdjęciu: Finał VIII miejskiego konkurs "Rodzinne Gotowanie z VIP-ami" odbedzie się 22 listopada w Restauracji "Pan Twardowski".

Fot. Stanisław Gazda

„Jem smacznie, zdrowo i kolorowo!” – to hasło VIII miejskiego konkurs dla uczniów bydgoskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz ich rodziców. W finale, który odbędzie się 22 listopada  2016 r. w restauracji Pan Twardowski, przy ul. Stary Rynek 15-21, weźmie udział 17 rodzinnych drużyn. Uczestnikom będą towarzyszyć przedstawiciele władz, kultury, sztuki, biznesu i mediów.

Wspólne gotowanie, to wspaniały sposób na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Twórcza praca – bo gotowanie z sercem jest twórczością – to okazja do niezapomnianych przeżyć, rozmów, żartów i świetnej zabawy. Warto sprawić, by czas posiłków był mile spędzoną chwilą.

Każdy z nas ma swoje ulubione potrawy, które są wspomnieniem dzieciństwa. Często naszymi przewodnikami po kuchni są rodzice. Dzieci chętnie pomagają w przyrządzaniu potraw, wspólnie wyczarowując kulinarne arcydzieła. Niejednokrotnie połączone siły dzieci i rodziców dają wspaniałe rezultaty.

W wielu rodzinach często wspólnie spędzany czas, to  czas rodzinnego gotowania. Dzieci uczą się „tajemnych” receptur, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie i stanowią o sukcesie przygotowanych potraw. To właśnie rodzice uczą swoje pociechy zasad prawidłowego żywienia. Chcą oni żywić swoje dzieci zdrowo i w urozmaicony sposób. Dzięki takim działaniom kolorowe posiłki, przyciągające wzrok, urozmaicone owocami i warzywami,  wracają na nasze stoły. Jednocześnie sprawiają, że nasze dania są smaczne i różnobarwne. Z prostych produktów można przecież wyczarować wspaniałe potrawy.

Organizatorzy zapraszają dzieci i ich rodziców do udziału w konkursie, w którym wspólnie zaprezentują swoje umiejętności kulinarne. Honorowym patronatem konkurs objął Prezydent Miasta Bydgoszczy – Rafał Bruski.

REGULAMIN KONKURSU:

I.ORGANIZATOR: Zespół Szkół nr 22, ul. Opławiec 157, 85-469 Bydgoszcz

II.CELE KONKURSU

wzmacnianie więzi między dziećmi a rodzicami poprzez rozwijanie wspólnych zainteresowań

utrwalenie zasad zdrowego żywienia,

rozwijanie kulinarnej pasji uczniów,

rozwijanie prawidłowych relacji z rodzicami,

mobilizowanie uczniów do odkrywania swoich uzdolnień,

wzmacnianie autorytetu rodziców.

III.UCZESTNICY KONKURSU

Uczniowie szkół  podstawowych oraz gimnazjów.

IV.WARUNKI KONKURSU

Wysłanie  formularza zgłoszeniowego 2 -osobowej drużyny (dziecko wraz z rodzicem lub opiekunem) z nazwiskiem opiekuna, adresem i nazwą placówki, telefonem kontaktowym.

Uczestnicy wezmą udział w dwuetapowych zmaganiach: teoretycznych – napiszą menu, które będzie ich daniem finałowym i  praktycznych (finał)– wykonają wspólnie z rodzicem przystawkę oraz deser (istnieje możliwość podgrzewania potraw na terenie restauracji).

W finale, który odbędzie się 22 listopada  2016 r. w restauracji Pan Twardowski, przy ul. Stary Rynek 15-21,  weźmie udział 17 rodzinnych drużyn. Uczestnikom będą towarzyszyć przedstawiciele władz, kultury, sztuki, biznesu i mediów.

VI.TERMIN ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia wraz z zaplanowanym menu należy nadsyłać do  31 października  2016 r. Powołane jury dokona wyboru 19 drużyn uczestniczących w finale. Lista osób zakwalifikowanych do finału zostanie opublikowana na stronie internetowej zs22pl oraz finaliści dodatkowo będą informowani telefonicznie.

VII. NAGRODY

Organizatorzy konkursu przewidują dla zwycięskich drużyn nagrody rzeczowe, a dla pozostałych uczestników dyplomy. Każda ze szkół otrzyma dyplom za uczestnictwo w konkursie.

VIII. Informacje o konkursie można uzyskać u organizatora: Barbary Boniek telefonicznie nr telefonu 052 328-32-00 lub kom. 508301582.

 


Powiązane treści