Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaFOTORELACJEGalerieRolnicza blokada w Bydgoszczy. Wojewoda spotka się z protestującymi [ZDJĘCIA]
09.02.2024 | 13:13

Rolnicza blokada w Bydgoszczy. Wojewoda spotka się z protestującymi [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Wojciech Chamot

Rolnicy nadal protestują przed urzędem wojewódzkim – zablokowana jest ulica Jagiellońska i Focha oraz dwa pasy na Bernardyńskiej. O 14:00 mają spotkać się z wojewodą.

Od godziny 10:00 do centrum Bydgoszczy zaczęły zjeżdżać kolumny ciągników z protestującymi rolnikami. Sprzeciwiają się oni m.in. polityce rolnej Unii Europejskiej czy importowi produktów z Ukrainy. Obecnie manifestujący blokują przejazd aut na Jagiellońskiej i Focha (do Czartoryskiego) a także dwa pasy w obu kierunkach na Bernardyńskiej.

Około 13:30 protestujący zablokowali rondo Jagiellonów i wstrzymali ruch tramwajowy. Przed godziną 14:00 kursy nadal nie są realizowane.

Manifestujący spotkali się już z wicewojewodą Piotrem Hemmerlingiem; o godzinie 14:00 ich delegacja ma spotkać się z wojewodą Michałem Sztyblem. – Dla dobra mieszkańców i mimo wcześniej zaplanowanych obowiązków w terenie, w tym spotkań z wójtami gmin wiejskich, zdecydowałem się zaprosić na rozmowę delegację protestujących rolników – oznajmił wojewoda.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kordian
17 dni temu

Te protesty są ważne i mają przesłanie, ale mam wrażenie, że najbardziej uprzykrza to jednak życie zwykłym mieszkańcom.

Krzysztof
Krzysztof
17 dni temu

Wszyscy głosowali za pisem, a teraz im źle. Traktory za grube miliony i biedaki protestują!

Slick
Slick
17 dni temu

Ty @krzysztof nic nie pojmujesz, tu chodzi o chore, ideologiczne wymysły Unii Europejskiej prowadzące do zniszczenia indywidualnego rolnictwa w całej Europie.A PiS nie ma tu nic do rzeczy. Za Fit 55,tzw.”zielonym ładem” głosowali zgodnie europisłowie PO, PSL, oraz wcześniej Morawiecki. Jak teraz upadnie rolnictwo to przyjdą i po ciebie. Wzrosną ceny żywności, podatki od chorych ekologicznych bzdur już płacisz. Za chwilę wzrost cen energii, zakaz samochodów spalinowych. Zacznij myśleć o przyszłości bo obudzisz się w czarnej d… BRAWO ROLNICY!!

Piotr
Piotr
17 dni temu

Brawa i wielki szacunek dla rolników za te protesty. Trzeba powstrzymać to lewicowe wariactwo, które się rozprzestrzenia w unii europejskiej. Jak można się tak wtrącać w wewnętrzne sprawy krajów. Przecież parlament europejski, to nie jest rząd europejski. To jest tylko ciało doradcze i nic więcej. Musimy chronić swoją niezależność i integralność, bo Unia nas nie wyżywi i nas nie obroni. Nakazywać to Unia potrafi, ale jak co do czego przychodzi, to nie ma żadnej pomocy, chyba że jakaś szczątkowa i dopiero po roku, ale to tylko po to żeby utrzymać dobry wizerunek.

Jacek
Jacek
17 dni temu

Ten nowy wojewoda to jednak jest mało rozgarnięty.