Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Rondo Toruńskie pod lupą policyjnego drona. Obserwowano zachowanie kierowców i pieszych [WIDEO]

Dodano: 01.03.2023 | 06:52

Na zdjęciu: Policjanci z bydgoskiej drogówki obserwowali w miniony piątek zachowania pieszych na przejściach w obrębie ronda Toruńskiego.

Fot. KMP Bydgoszcz / kadr z nagrania

To była kolejna w ostatnim czasie akcja bydgoskich funkcjonariuszy, która nakierowana była na zachowanie pieszych na drodze. Także i tym razem nie obyło się bez popełnionych wykroczeń.

W miniony piątek (24 lutego), policjanci z pionu drogowego bydgoskiej komendy przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”. – Zwracaliśmy szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych – mówią funkcjonariusze i precyzują, że do działań wykorzystali drona.

Pod oko policyjnej kamery trafił tym razem rejon przejść dla pieszych w rejonie ronda Toruńskiego. – Podczas całodniowych działań, bydgoscy policjanci ujawnili 111 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych, a także 60 wykroczeń popełnionych przez samych pieszych – mówi kom. Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Jakie błędy na drodze najczęściej popełniają piesi? – To przechodzenie przez jezdnię, gdy sygnalizator nadaje kolor czerwony, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd – wylicza Kowalska.

Do najczęściej występujących wykroczeń należą z kolei m.in. omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub w innych okolicznościach czy wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi.

To była kolejna tego typu akcja na bydgoskich ulicach. Raptem parę dni wcześniej, bydgoscy policjanci przy użyciu Mobilnego Centrum Monitoringu obserwowali ruch na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z ul. Kombatantów. Tam ujawniono 98 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych, a także jedno wykroczenie popełnione przez kierujących pojazdami w stosunku do rowerzystów.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ADAM
ADAM
1 rok temu

Policyjne oko widzi- trenowanie społeczeństwa trwa. 1984r

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Kolejna brawurowa akcja zakończona spektakularnymi wynikami, gratulacje.

Kops07
Kops07
1 rok temu

Zacznijmy od tego, że te światła dla pieszych są według mnie bardzo słabo zrobione ? tam gdzie ludzie przechodzą przez czerwone po torach to często tramwaju nie ma a światło czerwone pali się w najlepsze… ? Nie wspomnę już o tym, że po zapaleniu się zielonego swiatła nie ma opcji zdążyć przejść przez kolejne (w stronę piekarni) bo palą się kilka sekund ?

Wer
Wer
1 rok temu

Przestępców łapać, a nie babcie podbiegające do tramwajów. Nie wiem czy się śmiać czy płakać z tego artykułu. Ile z tych sytuacji naprawdę zagraża życiu? Weźcie się do prawdziwej pracy podglądacze z drona.

Hades
Hades
1 rok temu

Nie powinniśmy usprawiedliwiać pieszych, czy to osób starszych, rodziców z wózkiem czy dziećmi pod rękę bo prawda jest taka, że wszyscy (łącznie z kierowcami) przez nieodpowiedzialne zachowanie budujemy niebezpieczeństwo. To, że komuś się spieszy, czy już się w życiu nie nastał nie znaczy, że może ot tak sobie wejść na ulicę bo kierowca nawet jeśli w ostatniej chwili zauważy wtargnięcie na ulicę może odbić żeby nie potrącić pieszych, rowerzystów, a skutkiem tego może być wypadek z innym samochodem wiążący się z większymi konsekwencjami gdzie nie odejdzie jedna osoba, a np cała rodzina czego oczywiście nie życzę. Życzę trzeźwości umysłu, rozwagi… Czytaj więcej »

Ban
Ban
1 rok temu

Dzielna policja znowu się nudzi, trzeba budżet ratować bo prawie wszystko już rozdane lub rozkradzione.
No ale lepsze jednak takie działanie policji niż wysadzanie komend w powietrze

Romo
Romo
1 rok temu

To, że kierowcy zostali ukarani to można domyśleć się. Jednakże aby nie było dyskryminacji, to piesi rozumiem, że także otrzymali pamiątki w postaci mandatów jako równorzędni uczestnik ruchu.
Bo jeżeli ma to być wychowawcze i tylko jedni są karani, to inni są uprzywilejowani, brak równości, a co za tym idzie dyskryminacja jednych względem drugich.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

światła na Rondzie Toruńskim dla pieszych to parodia, sygnał zielony około 10 sekund( mimo że równoległy ruch aut ma zielone około 30 sekund)potem stój kolejne 2,5 minuty( te koło piekarni), przy torowisku to samo- nie ma tramwaju STÓJ może dron cię nagra! W Bydgoszczy piesi to uczestnicy ruchu drogowego 3-ciej kategorii dzięki ZDMIKP