Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRower miejski kończy sezon. Użytkownicy wyróżnieni
28.11.2016 | 14:58

Rower miejski kończy sezon. Użytkownicy wyróżnieni

Milionowy oraz najaktyniejszy użytkownik zostali wyróżnieni przez prezydenta Rafała Bruskiego.

Na zdjęciu: Obaj wyróżnieni dostali od miasta vouchery na 1000 zł oraz upominki rzeczowe.

Fot. ST

Zbliża się koniec drugiego roku funkcjonowania Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W poniedziałek w ratuszu wyróżniono najaktywniejszego użytkownika, a także osobę, który wypożyczyła milionowy rower.

Najczęściej z BRA korzysta pan Sylwester Włoch, który rowerem miejskim jeździ nie tylko do pracy, ale też na przejażdżki z synem, np. po Myślęcinku. – Rower miejski to świetny pomysł. Promuje zdrowy styl życia, poprawia komfort przemieszczania się po mieście i jest korzystny pod kątem ekologii – tłumaczył najaktywniejszy użytkownik bydgoskiego jednośladu. – W centrum miasta jest już wystarczająco stacji. Na pewno przydałaby się w Fordonie i na Osowej Górze – oceniał.

Niedawno dokonano także milionowego wypożyczenia w historii BRA. Szczęśliwcem został Wojciech Hertmanowski, który z wyjątkowego roweru korzystał w drodze powrotnej z pracy. – W poprzednim mieszkaniu nie miałem wiele miejsca na rower, więc zdecydowałem się założyć kartę i okazało się to strzałem w dziesiątkę – tłumaczył. – Jest może kilka miejsc, w których przydałyby się inwestycje, ale generalnie miasto jest dobrze skomunikowane.

Przyszły rok to ostatni, w którym będzie obowiązywała umowa z BikeU. – W I lub II kwartale 2017 r. rozpoczniemy przygotowania do przetargu na następne lata. Na pewno uwzględnimy w nim Fordon – zadeklarował prezydent Rafał Bruski, który – jak sam zapewniał – czasami z domu na Osowej Górze jedzie do miasta właśnie rowerem.

System BRA będzie funkcjonował do środy – z końcem miesiąca rowery rozpoczną zimową przerwę. Wtedy też będą znane dokładne statystyki wypożyczeń za ten sezon.


Powiązane treści