Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRower miejski skończył sezon. Z gorszym wynikiem niż rok temu
07.12.2016 | 12:14

Rower miejski skończył sezon. Z gorszym wynikiem niż rok temu

30 listopada był ostatnim dniem sezonu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

Na zdjęciu: Rowery wrócą na stacje za kilka miesięcy.

Fot. Leszek Grabowski

Ostatniego dnia listopada zakończył się sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Firma BikeU przedstawiła statystyki wypożyczeń jednośladów.

Tegoroczny wynik Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego jest gorszy niż przed rokiem. W pierwszym sezonie funkcjonowania bydgoszczanie wypożyczyli jednoślady 585 395 razy, podczas gdy w drugim – 419 258 razy. Co więcej, w tym roku system działał o miesiąc dłużej, bo inauguracja nastąpiła już w marcu.

W ciągu drugiego roku funkcjonowania do systemu dołączyło ponad 7 tysięcy osób, a łącznie w BRA zarejestrowanych jest ponad 35 tys. użytkowników. Zdecydowana większość jeździła rowerem za darmo, czyli nie dłużej niż 20 minut. W listopadzie na 12 966 wypożyczeń aż 12 247 było darmowe, choć rekordzista tego miesiąca przeznaczył na podróż 53 zł, czyli korzystał z roweru 8-9 godzin. Najpopularniejszymi stacjami były – podobnie jak przed rokiem – Plac Wolności i Dworzec PKP, zaś najpopularniejszy odcinek to trasa między trasą Uniwersytecką a ulicą Magnuszewską.

Rzutem na taśmę udało się przekroczyć barierę miliona wypożyczeń. Szczęśliwym rowerem jechał Wojciech Hertmanowski, który w końcówce listopada wraz z Sylwestrem Włochem, który wypożyczał rower najczęściej, został wyróżniony w ratuszu.

Jednoślady zimą przejdą niezbędne naprawy serwisowe, a na stacje powinny wrócić w marcu.  W przyszłym roku wygasa umowa z dotychczasowym operatorem BRA, firmą BikeU. Miasto zapowiedziało już, że w pierwszej połowie 2017 roku zostanie rozpisany przetarg na kolejne lata, w którym jednym z wymagań ma być powstanie stacji w Fordonie.

Rower miejski skończył sezon. Z gorszym wynikiem niż rok temu