Bydgoszcz
2C
Mżawka
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 2 • L 1
1C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRowerami dla Niepodległej [ZDJĘCIA]
XI Bydgoski Rajd Niepodległości_SG (2)
11.11.2017 | 08:19

Rowerami dla Niepodległej [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Start rajdu.

Fot. Stanisław Gazda

Rocznicę odzyskania niepodległości, jako pierwsi zaczęli dziś świętować bydgoscy rowerzyści. 400 cyklistów o godzinie 7.30 wyruszyło z Placu Wolności na trasę XI Bydgoskiego Rowerowego Rajdu Niepodległości.

Rajd tradycyjnie zatrzymywać się będzie w Miejscach Pamięci Narodowej położonych w Bydgoszczy oraz w gminach powiatu bydgoskiego (Gmina Nowa Wieś Wielka, Gmina Białe Błota, Gmina Osielsko, Gmina Dobrcz, Gmina Sicienko, Miasto i Gmina Koronowo). Uczestnicy oddadzą hołd poległym za naszą Ojczyznę.

Na trasie rajdu znalazł się m.in. Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy, gdzie odbyła się wspólna modlitwa, a każdy uczestnik indywidualnie złożył znicz.

W trakcie rajdu w Bazylice w Koronowie uczestnicy Bydgoskiego Rajdu Niepodległości wezmą udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

Honorowy Patronat nad Rajdem objął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, a także Starosta Powiatu Bydgoskiego Wojciech Porzych oraz Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska.

Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości jest jedynym w Polsce rajdem rowerowym na dystansie 111 km, który odbywa się w dniu Święta Odzyskania Niepodległości


Powiązane treści