Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policja odzyskała rowery skradzione na Osowej Górze. W sprawę zamieszanych jest czterech mężczyzn

Dodano: 23.02.2023 | 11:05

Na zdjęciu: Jeden z odzyskanych rowerów.

Fot. KMP Bydgoszcz

Kryminalni z komisariatu na Błoniu odzyskali rowery, skradzione na Osowej Górze. W sprawę zamieszanych jest czterech mężczyzn.

Policjanci z Błonia jakiś czas temu zostali powiadomieni o włamaniu do jednej z piwnic w bloku przy ulicy Kormoranów na Osowej Górze. Skradziono z niej dwa rowery: szosowy oraz górski wraz z osprzętem oraz części zapasowe do nich. Wartość jednośladów oraz innych skradzionych przedmiotów oszacowano na 15 tysięcy złotych.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się kryminalni, którzy kilka dni temu dotarli do paserów – nabywców skradzionych jednośladów. Obaj są mieszkańcami województwa wielkopolskiego (Tarnowa Podgórnego i Przeźmierowa) – informuje kom. Lidia Kowalska z zespołu komunikacji społecznej KMP w Bydgoszczy.

W miniony poniedziałek (20 lutego) policjanci z Błonia udali się do Wielkopolski i złożyli im wizyty. Podczas przeszukania przydomowego garażu należącego do mężczyzny z Tarnowa Podgórnego kryminalni ujawnili skradziony rower szosowy wraz z osprzętem: licznikiem rowerowym, 3 oponami oraz zapasowym kołem. 50-latek usłyszał zarzut dotyczący pasers­­twa.


CZYTAJ TAKŻE: Zmiany na parkingach Park & Ride w Bydgoszczy


Identycznie było w przypadku mieszkańca Przeźmierowa. Podczas przeprowadzonego u niego przeszukania policjanci odzyskali skradziony rower górski. 55-latek musi również liczyć się z konsekwencjami karnymi za przestępstwo paserstwa – dodaje komisarz.

To jednak nie był koniec sprawy. – Wiadomo było, że wspomniani mężczyźni byli ostatnim ogniwem pierwotnego włamania do garażu. Dalej trop prowadził do osoby, od której mieszkańcy wielkopolski kupili kradzione rowery. Okazał się nim 37-latek z województwa lubuskiego, który nabył je od głównego sprawcy włamania. Lubuszanin został zatrzymany na terenie Bydgoszczy – podkreśla Kowalska. Również on odpowie za paserstwo, ale w warunkach recydywy. Ponadto okazało się, że jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa tego typu.

Ostatnim zrealizowanym celem w sprawie było ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży jednośladów. Okazało się, że jest nim 26-letni bydgoszczanin. Mężczyzna już usłyszał zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za paserstwo do lat dwóch.

CZYTAJ TAKŻE: TOP 10 liceów ogólnokształcących w Bydgoszczy. Którą szkołę najlepiej wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments