Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 4 • L 3
3C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRowery wodne w Brdyujściu…uziemione, bo nie ubezpieczone
08.07.2016 | 14:24

Rowery wodne w Brdyujściu…uziemione, bo nie ubezpieczone

Na tę atrakcję czekają dziesiątki, jeżeli nie setki osób...

Na zdjęciu: Nowiutkie rowery wodne czekają na rozwiązanie problemu.

Fot. Stanisław Gazda

Nowa wypożyczalnia Klubu Sportów Wodnych Bydgoszcz Brdyujście przy torze regatowym i jej rowery wodne, zakupione w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, zdążyły ucieszyć nielicznych spośród dziesiątek osób chętnych do popływania na nich. Dziś stoją bezczynnie, nie mogąc wypływać na wody akwenu.

Wypożyczalnią zarządza Klub Sportów Wodnych Bydgoszcz-Brdyujście, dysponujący czterema nowiuteńkimi rowerami wodnym, z których jeden wyposażony jest w mini-zjeżdżalnię. Wypożyczenie sprzętu było darmowe, co może się wkrótce zmienić. Ale nie to jest najważniejszym problemem. Najgorsze jest to, że Klub Sportów Wodnych w Bydgoszczy-Brdyujście, nie ma kasy na ubezpieczenie rowerów wodnych. Pomimo bardzo dużego zainteresowania pływaniem tymi jednostkami po Brdyujściu, czasowo wstrzymano ich wypożyczanie – stoją więc bezczynnie i czekają na szczęśliwe rozwiązanie problemu.

Jak udało nam się ustalić w rozmowie z Tomaszem Wierzewskim, Zastępcą Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy – czynione jest wszystko co możliwe, by jak najszybciej odblokować korzystanie z rowerów wodnych. Wiele zależy od tego, jak prędko uda się wybrać ofertę ubezpieczyciela. Bo samo rozwiązanie problemu już znaleziono.

Umową użyczenia miasto przekaże rowery Oddziałowi PTTK Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych,  w strukturach którego jest Klubu Sportów Wodnych Bydgoszcz-Brdyujście. Oddział PTTK, po przyjęciu sprzętu „na stan”, występuje do Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta z prośbą o środki na ubezpieczenie. Po wybraniu ubezpieczyciela, zawarta zostaje umowa i rowery mogą wypływać.

-Wczoraj spotkałem się z reprezentantem Klubu Sportów Wodnych Bydgoszcz-Brdyujście, dzisiaj mają zostać dostarczone i przeanalizowane oferty kolejnych firm ubezpieczeniowych. W poniedziałek powinniśmy mieć pełne rozeznanie i pozytywnie zakończymy sprawę, by chętni mogli korzystać z rowerów wodnych jeżeli nie od wtorku, to przynajmniej od środy przyszłego tygodnia – deklaruje Tomasz Wierzewski – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, dodając, iż wszystkim zależy na tym, by wszystko działało sprawnie i wszyscy mieli poczucie bezpieczeństwa.


Powiązane treści