Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRowery znikną w poniedziałek. Jaka ich przyszłość?
27.11.2015 | 11:08

Rowery znikną w poniedziałek. Jaka ich przyszłość?

Po nieco ponad pół roku miejskie jednoślady zjadą do bazy.

Na zdjęciu: W Bydgoszczy znalazło się ostatecznie 37 stacji roweru miejskiego.

Fot. ED

W weekend mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli ostatnią w tym roku okazję, aby skorzystać z rowerów miejskich. W poniedziałek jednoślady zostaną zabrane na przerwę zimową.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny pojawił się w mieście z początkiem kwietnia i od razu wzbudził duże zainteresowanie bydgoszczan. Już po dwóch tygodniach działania BRA, szef firmy BikeU, Marcin Jeż mówił – Widać, że system przyjął się w Bydgoszczy. Co ważne, wszyscy mieszkańcy dbają o rowery.

Powodzenie przedsięwzięcia szybko przełożyło się na wzrost liczby stacji. Początkowo było ich trzydzieści jeden, w sierpniu dołożono pięć kolejnych, a na początku listopada – trzydziestą siódmą, zlokalizowaną przy IKEI i sfinansowaną przez właściciela sklepu. W przyszłym roku mają powstać następne. – Zainteresowanie jest duże i zanotowaliśmy w Bydgoszczy rekordową liczbę wypożyczeń. Dlatego rozmawiamy z miastem o otwarciu nowych stacji – mówi Diana Borowiecka z BikeU. Rekordzista potrafił od kwietnia skorzystać z roweru miejskiego niemal tysiąc razy. Wkrótce operator przedstawi szczegółowe statystyki BRA.

Bydgoszczanie mieli pewne zastrzeżenia do działania systemu, a w ostatnich dniach najwięcej komentarzy dotyczyło wyjmowania rowerów z zamków, które – zdaniem użytkowników – mogły nie sprawdzać się w niższych temperaturach lub po prostu zużyć się przez okres kilku miesięcy. Ogólna ocena systemu wydaje się jednak pozytywna.

W poniedziałek rowery zostaną zdemontowane i przez niemal pół roku 37 stacji będzie stało pustych. W tym czasie jednoślady zjadą do bazy, gdzie – w razie potrzeby – będą modernizowane. Pieniądze, które użytkownicy zgromadzili na swoich kontach nie przepadną i będzie można je wykorzystać w przyszłym roku. – Zima to czas przerwy w sezonie. Rowery wrócą do miasta wiosną, najprawdopodobniej w kwietniu – zapowiada Borowiecka.

Jak ocenisz pierwszy sezon funkcjonowania Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego?

Zobacz rezultat


Powiązane treści