Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 1 • L 0
1C
Sr
0C
Czw
1C
Pt
-2C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleRowerzysta na podwójnym gazie. Zatrzymany przez policjanta po służbie
rower
12.08.2017 | 18:58

Rowerzysta na podwójnym gazie. Zatrzymany przez policjanta po służbie

Do zdarzenia doszło w miejscowości Batkowo niedaleko Inowrocławia.

Na zdjęciu: Pijanemu rowerzyście grozi kara aresztu lub grzywny.

Fot. archiwum

Funkcjonariusz z bydgoskiej komendy miejskiej doprowadził do ujęcia nietrzeźwego rowerzysty, który poruszał się po lokalnej drodze w rejonie miejscowości Batkowo w gminie Inowrocław. 43-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Sytuacja miała miejsce w czwartek około godziny dwudziestej. Policjant w czasie wolnym od służby również poruszał się na rowerze. – W okolicach Batkowa zauważył mężczyznę leżącego na poboczu. Gdy wyczuł od niego woń alkoholu, poinstruował go, że w dalszą drogę z rowerem powinien udać się pieszo – relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy inowrocławskiej policji.

Wskazówki funkcjonariusza nie pomogły – gdy ten wracał tą samą drogą, zauważył 43-latka jadącego jednośladem.  – Zauważył, że ten porusza się drogą „wężykiem” – od krawędzi do krawędzi jezdni – dodaje Drobniecka. Wówczas o sprawie bydgoski policjant poinformował swoich kolegów z Inowrocławia.

Przybyły na miejsce patrol zatrzymał mężczyznę. Badanie alkomatem wskazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu żnińskiego został przekazany rodzinie, ale konsekwencji swoich działań nie uniknie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara aresztu bądź grzywna.

 


Powiązane treści