Bydgoszcz
11C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 12 • L 10
20C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRozbito grupę przestępczą produkującą narkotyki. W akcję zaangażowani byli kryminalni z bydgoskiego CBŚP
27.07.2020 | 10:45

Rozbito grupę przestępczą produkującą narkotyki. W akcję zaangażowani byli kryminalni z bydgoskiego CBŚP

Śledczy informują, że sprawa ma charakter rozwojowy i kolejne zatrzymania są kwestią czasu.

Na zdjęciu: Jedna z zatrzymanych w sprawie osób przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Fot. mat. Centralne Biuro Śledcze Policji

Kryminalni z Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Europolem, Eurojustem i śledczymi z Niderlandów rozbili grupę przestępczą, której członkowie przemycali prekursory niezbędne do produkcji metamfetaminy. Zatrzymano siedem osób, a w akcję zaangażowani byli także śledczy z bydgoskiego oddziału CBŚP.

To właśnie policjanci z zarządu CBŚP w Bydgoszczy, którzy zwalczają zorganizowaną przestępczość narkotykową wpadli na trop grupy przemycającej prekursory na teren Europy Zachodniej. – Sprawa zaczęła się blisko dwa lata temu, gdy policjanci podczas kontroli przejęli substancje chemiczne – mówią kryminalni i ujawniają, że w toku śledztwa zweryfikowano iż transporty miały charakter cykliczny i trafiały w zupełnie inne miejsce niż to, które wskazane było w dokumentach przewozowych. W związku z tym, policjanci z zarządu CBŚP w Bydgoszczy wspólnie z poznańską Prokuraturą Okręgową podjęli współpracę ze swoimi odpowiednikami z Niderlandów. – Równolegle wszczęto dwa śledztwa i rozpoczęto zorganizowane działania na terenie Europy – słyszymy w CBŚP.

Podczas zaplanowanej akcji przez kryminalnych akcji na terenie Polski i Niderlandów dokonano zatrzymań siedmiu osób. W woj. wielkopolskim zatrzymano podejrzanych o kierowanie procederem obywatela Niderlandów oraz jego partnerkę Magdalenę B. Pięć innych osób zatrzymano w Polsce. W Niderlandach zlikwidowano dwa laboratoria narkotyków syntetycznych pracujących na skalę przemysłową. – Zlikwidowano trzy linie produkcyjne, na których przy użyciu specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego i wykorzystaniu prekursorów z Polski i Chin wytwarzano narkotyki syntetyczne – mówią funkcjonariusze. Jak ujawniają, na jednej z linii produkowana była czterokrotnie silniejsza w działaniu od amfetaminy – metaamfetamina, zaś kolejne linie służby do produkcji amfetaminy oraz MDMA – głównego składnika tabletek ecstasy.

Wobec zatrzymanych w woj. wielkopolskim mężczyzny i kobiety, sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec nich tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Pięciu pozostałym osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. – Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanej pary policjanci odkryli i zabezpieczyli 14 litrów płynnej amfetaminy – słyszymy. Kryminalni wyliczają, że podczas działań zabezpieczono ponad 300 kg narkotyków. – W tym 171 litrów płynnej metamfetaminy, 53 l płynnej amfetaminy, 40 kg MDMA i 50 kg PMK – dodają.  Z ustaleń śledczych wynika, że łącznie do tych laboratoriów dostarczono około 80 ton prekursorów i substancji chemicznych.

Śledczy informują, że sprawa ma charakter rozwojowy i kolejne zatrzymania są kwestią czasu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści